8 let, 1 mesec

Slovan Bratislava Gašper Krošelj Žiga Jeglič Rok Tičar Medveščak Zagreb liga KHL SKA Sankt Peterburg Spartak Moskva

Petek, 18. 9. 2015, 11.47

Najtežji poraz Medveščaka, Slovanu točka proti prvakom

Četrtkov večer hokejistom Medveščaka ne bo ostal v lepem spominu, z 1:7 so priznali premoč Spartaku in poraz ocenili kot enega najtežjih. Slovan je v podaljšku izgubil proti aktualnim prvakom.

Dobrih 4.600 gledalcev v Domu Sportova je lahko bilo z začetkom tekme izjemno zadovoljnih, saj je Patrick Bjorkstrand medvede že v tretji minuti popeljal v vodstvo. A ob koncu prve tretjine so gostje z zadetkom Artjoma Voronina izenačili in začeli pohod k visoki zmagi. Pred zadnjo tretjino so Gašperja Krošlja premagali štirikrat, slovenski vratar je tako v zadnjih 20 minutah mesto prepustil Calvinu Heeterju, ki pa je ob šestih strelih klonil še trikrat. Zagrebčani so peti zaporedni poraz opisali kot najtežjega do zdaj in pripisali, da liga KHL ni šprint, pač pa maraton, in da jih čaka še mnogo obračunov, zato glave gor.

Bolj zadovoljni so lahko člani Slovana Bratislave, ki so proti aktualnemu prvaku SKA, ki se brez poškodovanega Ilje Kovalčuka ne znajde, kot bi si želel, osvojili točko. V slovaški prestolnici so Rusi povedli v sedmi minuti, v 52. pa je izenačil Cam Barker in priskrbel podaljšek. V zadnji minuti dodatka je zmago gostom priskrbel Jevgenij Ketov.

Slovan je na lestvici zahoda peti, nov obračun bo odigral v soboto, ko bo gostil Spartak, 11. Medveščak pa novo srečanje prav tako čaka v soboto, ko bo tekmec Hrvatov SKA.