Fassa HDD Jesenice Alpska liga

Četrtek, 5. 10. 2023, 22.40

alpska liga, 5. oktober

Jeseničani v Italiji nadvse suvereno do pete alpske zmage

HDD Jesenice : HK Olimpija | Hokejisti Jesenic so na gostovanju pri Fassi zmagali z 8:1. | Foto Štefan Kovač/Sportida

Hokejisti Jesenic so na gostovanju pri Fassi zmagali z 8:1.

Branilci naslova v Alpski ligi, hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice, so peto zmago v tekmovanju danes ujeli pri Fassi, ki so jo ugnali kar z 8:1.

HDD Jesenice : HK Olimpija, finale Pokal Slovenije
Sportal Dobrodelni Jeseničani zanesljivo do nove zmage
HDD Jesenice
Sportal "Za Aleša smo zmagali"

To je bila hkrati tretja zaporedna zmaga Jeseničanov, ki so edini poraz doživeli pred štirinajstimi dnevi proti Cortini s 5:6. Na vseh ostalih tekmah so zmagali s prepričljivo razliko, tako da so na lestvici tik pod vrhom.

Danes so večino naloge opravili že v prvi polovici tekme. Po 30 minutah so namreč vodili s 5:0.

Strelski večer v dolini Fieme je odprl Anže Prostor v 9. minuti, Žan Jezovšek je postavil izid prve tretjine, Gašper Glavič je bil natančen za 3:0, nato pa so se med strelce vpisali še Tadej Čimžar, Rožle Bohinc, Maks Selan in dvakrat Eric Pance.

Jeseničani bodo naslednji dve tekmi igrali doma; 7. oktobra proti Bregenzerwaldu in 12. oktobra s Wipptalom.