Sobota, 23. 9. 2023, 21.00

7 mesecev

Alpska liga, 23. september

Celjani namučili neporažene Južne Tirolce

HK RST Pellet Celje | Celjani so gostili Unterland Cavaliers in izgubili z 2:3. | Foto Peter Ocvirk/Facebook HK RST-Pellet Celje

Celjani so gostili Unterland Cavaliers in izgubili z 2:3.

Hokejisti HK RST-Pellet Celje so v soboto na domačem ledu proti Unterland Cavaliers odigrali tretjo tekmo Alpske lige, ki so se ji pridružili v tej sezoni. Tudi po treh krogih ostajajo brez točke, so pa današnje favorizirane italijanske goste namučili. Južni Tirolci so zmagali s 3:2 in ostajajo stoodstotni v letošnji Alpski ligi. Ekipi sta se sicer pomerili že med pripravljalnim obdobjem, ko so prav tako zmagali Italijani, takrat s 4:3.

HK RST-Pellet Celje
Sportal Celje doma začelo s porazom, prvi poraz za Jesenice

Celjani so prvič prišli do vodstva ob koncu prve tretjine z zadetkom Mikusa Mintautiskisa, gostje so izenačili v drugi tretjini, ko je domačega čuvaja mreže Jakoba Brandnerja premagal Miro Markkula, v izdihljajih druge tretjine pa je Mark Čepon poskrbel za novo vodstvo domačih, ki so izkoristili številčno premoč na ledu (5:3). Zadnja tretjina je pripadla gostom, najprej je Alex Egger poskrbel za izenačenje na 2:2, nato je ob igralcu več na ledu zadel še Moritz Kaufmann in 2:3 je bil končni izid tekme.

Celjani so na vrata gostov sprožili 16 strelov, Italijani na celjska vrata deset več. Naslednja tekma Celjane čaka v četrtek, ko bodo gostovali pri Meranu.