25. 5. 2012,
19.03

Petek, 25. 5. 2012, 19.03

Kuk in Leban dvakrat v finalu Duisburga

Slovenska sprinterja na mirnih vodah Rok Kuk in Lovro Leban sta uspešno začela tekmo za svetovni pokal v Duisburgu.

Najboljši slovenski kajakaški dvojec je v kvalifikacijski skupini na 1000 metrov zasedel prvo mesto in se uvrstil neposredno v sobotni finale A.

Primorca sta nastopila tudi v kvalifikacijah na pol krajši razdalji in v svoji skupini osvojila drugo mesto. S tem sta se prebila do polfinala, kjer sta prav tako osvojila drugo mesto in si priveslala še en, nedeljski finale A.

Tako na 1000 kot 500 metrov je nastopil tudi kajakaš Jošt Zakrajšek. Na kilometrski preizkušnji se je po četrtem času v kvalifikacijski in tretjem v polfinalni skupini prebil v sobotni finale A, na 500 m pa je dosegel osmi čas kvalifikacijske skupine in končal tekmovanje.