Anže Hribar gimnastika Lucija Hribar

Petek, 8. 3. 2024, 18.00

Gimnastika, svetovni pokal v Bakuju

Drugi dan brez slovenskih uvrstitev v finale

gimnastika, Koper, svetovni pokal, 3. dan, Lucija Hribar | Lucija Hribar | Foto Grega Valančič/Sportida

Lucija Hribar

Drugi dan kvalifikacij gimnastičnega svetovnega pokala v Bakuju slovenska telovadca nista prišla do finalnih bojev. Lucija Hribar je bila 37. na gredi z oceno 11,233, Anže Hribar pa je bil 34. na preskoku z 12,150. V teh disciplinah sta bila najboljša Alžirka Kaylia Nemour s 14,533 in Wai Hung Shek iz Hongkonga s 14,916.

Tako bo v sobotnem finalu na tretji tekmi svetovnega pokala od slovenskih predstavnikov v Bakuju tekmovala le Tjaša Kysselef, ki je v četrtek na preskoku v kvalifikacijah z oceno 13,199 zasedla četrto mesto. Najboljša je bila Bolgarka Valentina Georgieva s 13,600.

V četrtek je še na dvovišinski bradlji Lucija Hribar z 12,700 zasedla 22. mesto, na parterju je bil v kvalifikacijah med telovadci Anže Hribar 19., Nikolaj Božič pa 46. Na krogih pa je bil Luka Bojanc 19.

V soboto in nedeljo bodo na sporedu finalni obračuni.

Tekma v Azerbajdžanu je tretja od štirih svetovnih pokalov, ki štejejo tudi za kvalifikacije za olimpijske igre v Parizu. Uvodna preizkušnja je bila v Kairu, kjer je bila med finalistkami na gredi tudi Lucija Hribar, v Cottbusu slovenskih predstavnikov ni bilo v finalu, najbližje je bila z desetim mestom Kysselef na preskoku.

Po Bakuju sledi še tekmovanje v Dohi. Za pariško lestvico štejejo trije najboljši nastopi s štirih tekem.

Slovenija si je za zdaj priborila dve mesti na pariškem olimpijskem turnirju. Na poletnih igrah bo nastopila Lucija Hribar, Slovenija pa ima pravico do nastopa tudi na turnirju v ritmični gimnastiki, kjer je kvoto osvojila Jekaterina Vedenejeva.