11.18

Jorge Lorenzo Dani Pedrosa Valentino Rossi

Petek, 12. 7. 2013, 11.18

Lorenzo držal obljubo: kljub poškodbi divjak

Yamahin Jorge Lorenzo, ki si zdravi zlomljeno ključnico, je prvi prosti trening VN-ja Nemčije odpeljal brezkompromisno in dosegel najboljši čas kroga na Sachsenringu.

Španec je svojega rojaka in vodilnega v prvenstvu, Hondinega Danija Pedroso, presegel za skorajda dve desetinki sekunde (+ 0,174). Zmagovalec prejšnje dirke v Assnu, Lorenzov moštveni kolega Valentino Rossi, je bil tretji s časovnim primanjkljajem 0,194 sekunde. Razlika med Pedroso in Rosijem je bila torej pičlih 20 tisočink sekunde.

Pedrosov kolega v garaži Marc Marquez je svojo prvo izkušnjo z MotoGP "mašino" na Sachsenringu končal kot četrti. Razlika do Lorenza – tri desetinke in pol. V virtualni drugi štartni vrsti sta se znašla še Hondin poltovarniški dirkač Stefan Bradl in Yamahin zasebnik Cal Crutchlow. Tretjo vrsto so si začasno rezervirali Aleix Espargaro, ki v kraljevskem razredu tekmuje z Aprilijinim CRT-motociklom, Ducatijev tovarniški dirkač Nicky Hayden in Hondin poltovarniški voznik Alvaro Bautista.