SP Budimpešta 2023 Agata Zupin

Ponedeljek, 21. 8. 2023, 20.17

BUDIMPEŠTA 2023, SP V ATLETIKI, 400 m ovire (Ž)

Agata Zupin izpadla na SP v atletiki v Budimpešti

Agata Zupin, SP Budimpešta 2023 | Agata Zupin je v kvalifikacijah teka na 400 m ovire zasedla 36. mesto.  | Foto Peter Kastelic/AZS

Agata Zupin je v kvalifikacijah teka na 400 m ovire zasedla 36. mesto.

Agata Zupin je tretji dan svetovnega prvenstva v atletiki v Budimpešti izpadla v prvem krogu teka na 400 m ovire. S časom 57,62 sekunde je zasedla 36. mesto med 41 uvrščenimi tekmovalkami. Prepričljivo najboljša med vsemi je bila Nizozemka Femke Bol (53,39), evropska rekorderka, lani srebrna na SP ter trikrat zlata na EP.

Petindvajsetletna Agata Zupin je tekla v zadnji, peti kvalifikacijski skupini, v tej je imela predzadnji izid. V polfinale so se uvrstile prve štiri iz vsake skupine ter še štiri preostale najhitrejše po času. Od tega cilja je bila precej oddaljena.

"Imam velike težave v prehodu čez ovire in sem zaostala za svojimi pričakovanji. Želela sem si boljšega izida, vendar pa mi tek v zadnjih letih na velikih tekmah ne uspe tako, kot si želim. Po poškodbi se nikakor ne morem vrniti tja, kjer sem že bila," je dejala Zupin. Ta je napovedala, da bo skušala težave rešiti s psihologom.

Slovenski rekord, 55,96, je postavila 22. julija 2017 v italijanskem Grossetu, kjer je osvojila srebro na mladinskem evropskem prvenstvu. Lani je bila 32. na SP v ZDA ter 20. na EP v Nemčiji. Pred šestimi leti v Londonu je bila na SP že v polfinalu.

Sportal Izjemni Kristjan Čeh do srebra na svetovnem prvenstvu v Budimpešti!