Četrtek, 15. 5. 2008, 8.40
9 let, 2 meseca
Začenja se 10. festival kreativne komunikacije Magdalena

Neuradno se je začel že s sredinim večernim odprtjem razstave Roberta Brečeviča in Geske Helene Andresson v Kibeli, zaključil pa se bo s sobotno slovesno podelitvijo glavne nagrade festivala - magdalene in nedeljskim celodnevnim mestnim piknikom.
Mladi ustvarjalci do 30. leta z vsega sveta so svoja dela lahko prijavili v sedmih kategorijah tekmovalnega dela festivala, in sicer kategorije tiskanih oglasov, zunanjih medijev, malih promocijskih materialov, filmov, interaktivnosti, eksperimentalnosti in logotipov.
Program bo tudi letos zelo pester, saj se bo v treh dneh zvrstilo veliko predavanj, razstav, delavnic in pogovorov s številnimi mednarodnimi strokovnjaki. Ob tem bo poskrbljeno tudi za spremljevalne in družabne dogodke, med katerimi velja izpostaviti predvsem koncerte Ramba Amadeusa ter zasedb Psycho-Path in Dubioza Kolektiv, ki bodo potekali v Pekarnini dvorani Gustaf. V sodelovanju z radiem Marš pa organizatorji pripravljajo še nedeljski celodnevni zaključni piknik v središču mesta, ki so ga poimenovali Marš, Magdalena.