Lutkovno gledališče Fru-Fru bo 15. obletnico profesionalnega delovanja obeležilo z uprizoritvijo lutkovne predstave Trnuljčica.
Predstavo bodo obogatili z odprtjem razstave frufrujevih utrinkov na fotografijah Žige Koritnika v KUD France Prešeren. Predstava bo drevi ob 19. uri v dvorani, razstavo pa bodo uro zatem odprli v klubski sobi KUD France Prešeren.
Uprizoritev zgodbe s klasičnimi češkimi marionetami
Trnuljčica bratov Grimm je kljub častitljivi starosti med mladimi bralci še danes zelo priljubljena, na lutkovnih odrskih deskah pa jo je bilo v zadnjih letih redkeje videti. To je vzpodbudilo ustvarjalce lutkovnega gledališča Fru-Fru, da so se odločili za uprizoritev zgodbe s klasičnimi češkimi marionetami. Premiera predstave je bila marca letos.
Igralec sam animira in posoja glas dvanajstim pravljičnim junakom
Predstava je narejena za enega igralca. Marjan Kunaver sam animira in posoja glas kar dvanajstim pravljičnim junakom. Scenarij, priredbo in režijo podpisujeta Irena Rajh Kunaver in Marjan Kunaver, avtorica likovne podobe je Petra Petan, ki je poskrbela tudi za kostume lutk in skupaj z Marjanom Kunaverjem za izdelavo scene, za glasbo, izdelavo lutk in lutkovno tehnologijo je odgovoren Andrej Adamek. Zgodba o princesi, ki v gradu, obdanim s trnjem, zaspi za sto let, dokler je s poljubom ne prebudi princ, je namenjena otrokom od tretjega leta dalje.
Gledališče vsako leto izvede več kot 250 predstav
Lutkovno gledališče Fru-Fru, na začetku "tipično gledališče iz kovčka", je leta 1993 postalo profesionalno družinsko gledališče Irene Rajh Kunaver in Marjana Kunavra. V petnajstih letih se je razvilo v repertoarno gledališče za otroke. Gledališče vsako leto izvede več kot 250 predstav.
Pri predstavah sodelujejo priznani lutkovni umetniki
Pri njihovih predstavah sodelujejo priznani lutkovni režiserji, likovni ustvarjalci, pisci besedil, glasbeniki in igralci. Gledališče gostuje po vsej Sloveniji ter pri zamejskih Slovencih v Avstriji in Italiji. Sodeluje na mednarodnih festivalih po Evropi, poleg tega sodeluje pri organizaciji nekaterih prireditev in festivalov v domovini. Lahko se pohvali s številnimi priznanji in nagradami.
Razstava frufrujevih utrinkov bo na ogled do 2. decembra
Žiga Koritnik, slovenski fotograf, filmski in televizijski snemalec je poznan predvsem kot avtor številnih portretov glasbenikov. Osemnajst let je bil zaposlen kot snemalec na RTV Slovenija, od leta 2007 pa deluje kot samostojni kulturni delavec. Razstava njegovih fotografij v klubski sobi KUD France Prešeren bo na ogled do 2. decembra.
V soboto še predstava Tobija
V okviru obeleževanja 15-letnice profesionalnega delovanja bo gledališče Fru-Fru v Trnovem v soboto, 15. novembra, ob 17. uri v okviru Sobotaž Zmaja Franceta, otroškega programa KUD France Prešeren, uprizorilo predstavo Tobija. Premiera predstave v režiji Jelene Sitar junija 1993 predstavlja začetek profesionalnega delovanja gledališča, so sporočili s KUD France Prešeren.