Sreda,
28. 11. 2012,
7.40

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Sreda, 28. 11. 2012, 7.40

9 let

Feng shui po Kryžanowsko

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Pri Založbi Mladinska knjiga je pred dnevi izšlo novo knjižno delo Feng shui s podnaslovom Filozofija prostora in psihologija bivanja izpod peresa Špele Kryžanowski.

Špela Kryžanowski na podlagi dolgoletnih izkušenj s starodavno kitajsko filozofijo in dojemanjem prostora predstavlja zgodovinski pregled metod in šol feng shuija ter načela, ki so nam lahko v pomoč pri sodobni arhitekturi, oblikovanju krajine ter opremljanju prostorov, v katerih živimo in delamo.

Bralec se na 352 straneh spozna s principi zaznavanja, materialističnega in duhovnega pogleda na svet, zakonitosti energetskega ustroja, kot jih razumejo bioenergetiki, in dognanja fizike, ki se takemu razumevanju približajo. Besedilo raziskuje tudi filozofska izhodišča, ki so temelj tradicionalnih kitajskih tehnik, ter dolgoletni razvoj in vstop feng shuija v zahodni svet.

Kdo je Špela Kryžanowski? Špela Kryžanowski se s feng shuijem, prepletom energij in klasične arhitekture ukvarja že petnajst let. Izobražuje se na področjih alternativnih ved in ustvarja pri studiu Arhitelje, kjer jo posebej zanima pojem vitalnosti v arhitekturi in oblikovanju. V sodelovanju s kolegi je prejela več nagrad in priznanj na javnih in drugih natečajih. Od leta 2006 je predavateljica za predmet Feng shui na Visoki šoli za dizajn v Ljubljani; skupaj s študenti raziskuje, kako je mogoče to tradicionalno kitajsko modrost na sodoben način vključiti v oblikovanje in bivanje.

Knjigo Feng shui s podnaslovom Filozofija prostora in psihologija bivanja je uredil Mitja Pucer, oblikovala in tehnično uredila Mirjam Pezdirc, illustriral pa Pavle Učakar.