Martin Pavčnik

Petek,
27. 8. 2010,
13.23

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 27. 8. 2010, 13.23

9 let, 2 meseca

SZS odslej z direktorskim triumviratom

Martin Pavčnik

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Novo vodstvo Smučarske zveze Slovenije uresničuje reorganizacijske napovedi. Ob Matiji Vojsku še direktor trženja in poslovni direktor.

V kolikor bo skupščina največje športne panožne zveze v državi potrdila sklepe maratonske seje izvršilnega odbora, se SZS že v kratkem obeta prva večja statutarna sprememba, ki v praksi pravzaprav že deluje. Novi direktor Matija Vojsk je tako finančno in organizacijsko ogrodje za novo sezono že sestavljal s pomočjo novoimenovanega direktorja trženja Primoža Ulage in poslovnega direktorja Andraža Kopača. "Primož deluje na področju prihodkov od pokroviteljev, relacij z opremljevalci in dogodkov. Andraž se ukvarja s financami, računovodstvom, materialnim poslovanjem, logistiko in voznim parkom. Sam pa poleg vloge prvega med enakimi skrbim še za komuniciranje, pravo, kadre, medijske zakupe, informatiko, telekomunikacijo in storitve za člane, " pojasnjuje Vojsk in dodaja: " Zveza postaja organizacijsko vitkejša in enotna, z nekaj manj organi in z namenom hitrejšega in učinkovitejšega odločanja. Obeta sem manj forumskega dela in več poslovnega obnašanja, zato da bi izpolnili temeljno poslanstvo. To pa je tisto, kar se pri tekmovalnem delu nanaša na podporo športnikom. Še več pa želimo storiti na področju storitev za člane."

FIS kongres 2014 v Portorožu?

Direktor Vojsk poudarja, da strokovni del ostaja v domeni posameznih panog, medtem ko pa za poslovni del skrbi omenjeni triumvirat. Vseeno gre verjetno tudi na tej ravni pričakovati določena odstopanja, tako da denimo biatlonci še naprej ostajajo "država v državi", saj bodo za svoje pokrovitelje skrbeli sami, vodstvo zveze bo pazilo le, da ne bo prišlo do podvajanj. "Osnovno vodilo ostaja – več denarja za programe," v en glas zatrjujejo vodilni možje zveze in se ob tem hvalijo z razpršenostjo svojih tekmovalcev po vseh koncih sveta, od Nove Zelandije, prek Japonske in Evrope do Čila. "O natančnih zneskih še težko govorim, lahko pa potrdim, da se proračuni panog povečujejo,"ugotavlja Vojsk in dodaja, da načrtuje 7-odstotno rast prihodkov na ravni zveze, ki bo v kratkem oddala tudi kandidaturo za organizacijo kongresa FIS za leto 2014, medtem ko pa je že jasno, da bo v Portorožu prihodnje leto potekala koledarska konferenca.

Ulaga je kot direktor trženja trenutno najbolj zadovoljen z delom na doslej "domačem" dvorišču, torej pri nordijskih disciplinah, nekoliko več preglavic pa mu povzročajo alpske discipline. Pri 'nordijcih' smo podaljšali vsa sodelovanja in celo izboljšali pogodbe, kar je v slovenskem športu dokaj redek primer. Za prihodnje štiriletno obdobje smo zagotovili že približno 70 odstotkov sredstev. Pri alpskem delu je težav precej več, saj se je na tem področju v zadnjem obdobju ni prav dosti delalo. Odnosi z opremljevalci in pokrovitelji so slabi. Tudi oglasnega prostora na dresih je še dovolj, kar pa bi za nordijske discipline težko dejal," pravi Ulaga, ki se zavzema tudi za ustanovitev posebnega rezervnega sklada za sezone, ko tekmovalna uspešnost slovenskih zimskih športnikov ne bo več omogočala kakovostnega trženja ali pa bodo pokrovitelji zategnili pas.