Martin Pavčnik

Sreda,
18. 8. 2010,
13.09

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Sreda, 18. 8. 2010, 13.09

9 let, 2 meseca

Slovenci "okupirali" južno poloblo

Martin Pavčnik

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Čeprav je imela moška ekipa za tehnični disciplini kar nekaj težav z vremenom, pa je trener Pavli Čebulj opravljenemu delu v prvem novozelandskem sklopu pripisal visoko oceno.

Sedemčlanska smučarska druščina, ki se pod vodstvom Pavlija Čebulja že dober teden mudi na Novi Zelandiji, se po pripravah Mount Huttu odpravlja v Queenstown. Uvodnega dela novozelandske odprave se ekipa ne bo spominjala le po orkanskem vetru, zaradi katerega so eno noč prebili kar v restavraciji pri smučišču, temveč tudi po kakovostni vadbi. "Vsekakor tu doživljamo ekstreme. Po prigodi z vetrom v četrtek in "prostem dnevu" v petek imamo naravnost fantastične pogoje za delo. Od sobote imamo sončno vreme z nizkimi temperaturami preko noči, tako da so proge trde. Trening poteka po načrtih. V osmih dneh smo realizirali sedem dni treninga z zelo obširnim programom. Vadimo superveleslalom, veleslalom in slalom. Prav tako smo veliko število kilometrov presmučali tudi prosto. Fantje so nekoliko utrujeni, vendar zdravi in brez poškodb. Vsi člani ekipe so zelo motivirani, vzdušje je odlično," je z južne poloble na sedež zveze v Ljubljani sporočil Čebulj.

Gorza: s kvantiteto do kvalitete

Z ekipo, katere skupni imenovalec sta predvsem slalom in veleslalom, vadi tudi Aleš Gorza, v zadnjih letih član ekipe za hitri disciplini. Slednji se bo zaradi superveleslaloma, ki je bil v zadnjih sezonah celo njegova prva disciplina, znova pridružil v oktobru, v novozelandskem treningu pa vidi prvo stopnico na poti do želenega veleslalomskega napredka. V svoji nekdaj paradni disciplini je namreč v zadnjem letu krepko nazadoval, zato bosta letošnje pripravljalno in pa nova sezona za Korošca tudi svojevrstni trenutek resnice.

"Potrebujem predvsem večjo količino veleslalomskega treninga. Menim namreč, da je v minulih treh letih rezultatska krivulja padala predvsem zaradi manjšega števila veleslalomskega treninga. Sezona bo nato pokazala, ali se motim. Dejstvo je, da sem tudi na račun napredka v veleslalomu nekoliko zapostavil super-g. Verjamem pa, da se bo tudi za to disciplino našel čas," pravi Gorza, ki treninge s pridom izkorišča tudi za prilagajanje na novo opremo, saj si je poleti nadel Headove čevlje in stopil na Elanove smuči.

Na jug tudi smukači in Mazejeva

Medtem ko ženska smučarska reprezentanca te dni smuča v dvorani, pa se novozelandske vadbe že tretje leto zapored loteva tudi tabor Tine Maze, ki je po uspešni olimpijski sezoni doživel kar nekaj sprememb. Najboljši slovenski alpski smučarki in Andrei Massiju sta se namreč pridružila še italijanski trener Livio Magoni in serviser Dušan Kapš.

Na jug so poleteli tudi člani slovenske ekipe za hitri disciplini pod vodstvo Burkharda Scafferja. Pot jih je vodila v Čile, kjer se bodo pripravljali kar mesec dni. "Gre za zelo pomemben del priprav, saj z njim pripravljamo osnovo za celotno sezono. Le-ta bo lahko uspešna le ob kakovostnem delu," je pred odhodom dejal Schaffer.