8.46

8 let, 5 mesecev

Sreda, 3. 12. 2008, 8.46

Miller znova najhitrejši

Ameriški alpski smučar Bode Miller je na prvem treningu pred petkovim smukom na sloviti progi "Ptice roparice" v Beaver Creeku za skoraj sekundo ugnal vse tekmece.

Bode Miller je bil minuli teden najhitrejši na obeh treningih v Lake Louise, na tekmi pa mu vremenske razmere niso dovoljevale napada na prvih smukaških sto točk v sezoni. Dobro pripravljenost v najhitrejši disciplini je Američan pokazal tudi ob prvem soočenju s progo "Ptice roparice" v Beaver Creeku. Zmagovalec smukaškega seštevka svetovnega pokala v minuli sezoni je s časom 1:42,82 za skoraj sekundo ugnal vse zasledovalce. Francoz David Poisson je na drugem mestu zaostal za 99 stotink, Avstrijec Werner Heel pa si je na 2571 metrov dolgi progi prislužil sekundo in sedemnajst stotink sekunde zaostanka. Že devetouvrščeni Norvežan Aksel Lund Svindal, ki se je pogumno soočil s progo, na kateri je pred letom brutalno padel in predčasno končal sezono, je zaostal za 1,85.

Andrej Jerman, ki je nastopil neposredno po Millerju, je z zaostankom 2,92, postavil štirinajsti čas, še več sekund pa so na progi "pustili" ostali Slovenci. Rok Perko je bil s skoraj petimi sekundami zaostanka 37., Andrej Križaj s sekundo slabšim časom sedem mest za njim. Aleš Gorza se je zgolj spoznaval s terenom, tako da je zaostal kar ducat sekund in končal povsem na repu, medtem ko pa Andrej Šporn in Alek Glebov nista pravilno presmučala zahtevne proge.