6 let, 7 mesecev

Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56

Žnidarčič noče predati Sportalovega prestola

Kajakaš Nejc Žnidarčič je še drugič zapored zasedel Sportalov prestol, kar je v preteklosti uspelo le največjim slovenskim športnikom.

Na zadnji tekmi svetovnega pokala na Dunaju, kjer so se tekmovalci pomerili v šprintu, se je na najvišjo stopničko povzpel Nejc Žnidarčič, ki je zmagal tudi v skupnem seštevku svetovnega pokala.

Poleg Žnidarčiča so vam z vrhunskimi rezultati postregli tudi drugi slovenski športniki.

Slovenski kolesar Grega Bole je na sijajnem drugem mestu končal 75. enodnevno kolesarsko dirko po Apeninih. V ciljnem šprintu ga je premagal Italijan Sonny Colbrelli.

Najboljši slovenski triatlonec David Pleše je na ironmanu v Celovcu ponovil lanski uspeh in po 3,8 km plavanja, 180 km kolesarjenja in 42 km teka osvojil tretje mesto.

Barcelona je postala španski košarkarski prvak. Do naslova sta ji pomagala tudi slovenska košarkarja Erazem Lorbek in Boštjan Nachbar.