6 let, 7 mesecev

Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56

Na Sportalov vrh mladi rokometaši

Največ glasov v Sportalovem izboru za športno ime tedna so prejeli mladi slovenski rokometni reprezentanti.

Slovenska rokometna reprezentanca do 19 let vas je navdušila s podvigom, ki ji je uspel na svetovnem prvenstvu v Jekaterinburgu, kjer je osvojila srebrno kolajno, potem ko je v finalu izgubila s Francijo s 26:33.

Kdo so bili preostali kandidati?

Slovenski košarkarji so na generalki za EP 2015, na pripravljalnem turnirju v Kopru premagali Ukrajince, Fince in Italijane.

Nogometni vratar Jan Oblak je novo sezono španskega prvenstva začel s čudežno obrambo in dal velik doprinos k zmagi Atletica Madrida nad Las Palmasom.

Motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva razreda MX2 v italijanski Mantovi osvojil drugo mesto in obdržal drugo mesto v prvenstvu.

Kajakašica Špela Ponomarenko Janić je na svetovnem prvenstvu kajakašev in kanuistov na mirnih vodah v Milanu na 500-metrski razdalji med kajakašicami osvojila šesto mesto in se uvrstila na olimpijske igre.

Športna plezalka Mina Markovič je zmagala na četrti tekmi svetovnega pokala v težavnostnem plezanju v norveškem Stavangerju in še utrdila vodstvo v seštevku discipline. Atlet Robert Renner se je na svetovnem prvenstvu v atletiki v Pekingu s slovenskim rekordom v skoku s palico (5,70 m) uvrstil v finale, za kar je na svoji prvi veliki članski tekmi potreboval vsega štiri skoke.

Atlet Luka Janežič je na svetovnem prvenstvu v atletiki v Pekingu v teku na 400 metrov s časom 45,28 kar za 15 stotink popravil natanko 16 let star državni rekord. Njegov čas je tudi izpolnjena norma za olimpijske igre v Riu de Janeiru.