9.56

Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56

Na Sportalov prestol ste posadili Kevina Kampla

Za najboljšega športnika 44. tedna ste izbrali nogometnega reprezentanta Kevina Kampla, ki je na Sportalovem prestolu nasledil hokejskega zvezdnika Anžeta Kopitarja.

Nogometni reprezentant Kevin Kampl blesti v dresu avstrijskega Red Bull Salzburga, na tekmi lige Europa proti Standardu iz Liega je bil spet eden najboljših igralcev na terenu in avstrijskemu klubu pomagal do preboja v šestnajstino finala tega tekmovanja.

Ob Kamplu pa so vas v preteklem tednu z vrhunskimi rezultati razvajali tudi drugi športniki in športnice.

Rokometašice Krima Mercatorja so se že uvrstile v drugi del rokometne lige prvakinj. Na Švedskem so trem zmagam dodale še en remi, kar je zadostovalo za preboj v nadaljevanje tekmovanja. Za prvo mesto v skupini C pa se bodo borile v zadnjem krogu.

Kajakaš Jošt Zakrajšek je na slovitem kajakaškem maratonu Ardèche, ki ga vsako jesen od leta 1985 naprej organizirajo v Franciji, v svoji kategoriji zasedel odlično drugo mesto. V absolutni konkurenci je slovenski reprezentant zasedel 14. mesto, za progo pa je potreboval uro, 50 minut in 17 sekund.

Deskarka Glorija Kotnik je v Landgraafu na Nizozemskem zmagala na tekmi kategorije FIS v paralelnem slalomu. Na drugi tekmi je osvojila še tretje mesto.

Košarkar Primož Brezec je v eurocupu z Nižnim gostoval v Turčiji in bil glavni akter pri zmagi svojega moštva s 73:72. Brezec je igral skoraj 33 minut in dosegel 26 točk, dodal pa je še tri skoke in tri podaje. Njegovo moštvo je v zadnji četrtini nadoknadilo kar 14 točk zaostanka.

Odbojkarice Nove KBM Branika v srednjeevropski ligi MEVZA še ne poznajo poraza, nazadnje so slavile na Madžarskem in se še utrdile v vodstvu tega tekmovanja.