18. 1. 2008,
22.14

Petek, 18. 1. 2008, 22.14

Kljub potopu se je slovenska barka dostojno vrnila

Slab prvi polčas je slovensko reprezentanco pokopal na drugi tekmi evropskega rokometnega prvenstva. Vseeno pa si zaslužijo pohvalo za borbenost, vztrajnost in potrpežljivost.

Že v tretji minuti je moral igrišče zapustiti vratar Slovenije Gorazd Škof, ki je trčil z Urošem Zormanom pred svojimi vrati, potem ko je ta skušal v protinapadu ustaviti Tomasza Tluczynskega. K sreči je bil po pomoči fizioterapevta Žužka hitro nazaj. Slovenska obrambna postavitev 5-1 z Juretom Dobelškom na "enici" je puščala veliko prostora visokim Poljakom. S streli od daleč so nasprotniki povedli s 4:1 in 6:3, a k sreči je dvakrat zadel Aleš Pajovič. Vid Kavtičnik je zastreljal prvo sedemmetrovko, v 9. minuti pa je bil že drugič na srečanju izključen Matjaž Mlakar. Selektor Požun je moral v igro poslati Gorana Kozomaro. Navkljub igralcu več na igrišču v dvorani v Stavangerju so naši fantje v napadu izgubili žogo, kar je hitro kaznoval Mariusz Jurasik. Bilo je že 10:5, Požun je vzel minuto odmora. Dva zaporedna zapravljena napada sta zaostanek povečala na šest. V obrambo je prišel na pomoč še Rok Praznik, ki je daleč od črte držal Poljake, a ti se niso dali.

Szmal z eno obrambo, Slovenija na -9

Slovenski selektor je na igrišče do 23. minute poslal skoraj ves svoj "arzenal", z nekaj napakami Poljakov in uspešno pripeljano žogo na levo krilo Dobelšku so Slovenci v 23. minuti zmanjšali le na tri gole zaostanka (15:12). Dirigentsko palico je od19. minute vihtel David Špiler, ki je poskušal soigralce razigrati, a žoga je težko zašla za hrbet vratarja Slawomirja Szmala, čeprav je le-ta v prvem polčasu zbral samo dve obrambi. Strelsko nerazpoloženi slovenski rokometaši ob kopici smole ter veliko izključitvam, niso mogli v 30 minutah držati stika s Poljaki.

Lapajne držal barko na gladini

Slovenija je ob prihodu z odmora zamenjala obrambo v 6-0, ter dvakrat zapored zadela, medtem ko je Lapajne reševal slovensko barko v obrambi. Z izjemnim ustavljanjem poljskih strelov je ekipo držal na površju. Je pa treba priznati, da so se naši rokometaši dobro držali in se niso predali.

V 42. minuti je bila razlika že znižana na pet, odlična obramba Slovenije je Poljake uničila. Škoda, da niso naši bolj pazili v napadu. Prestop Pungartnika ter ubranjen strel Szmala prav njemu ob metu z desnega krila in slab strel Žvižeja. To so bile priložnosti, ki bi lahko Slovenijo pripeljale celo do izenačenja. V 48. minuti je za 27:24 zadel Zorman. To pa je bilo tudi vse, kar so lahko naredili. Priložnost je bila, a zapravljena. A vse pohvale našim fantom za borbenost in potrpežljivost.