1. 3. 2014,
19.36

Sobota, 1. 3. 2014, 19.36

Celje se je maščevalo Gorenju za prvenstvene rane

Celjski rokometaši bodo v nedeljo branili pokalni naslov, potem ko so v polfinalu v dvorani Golovec premagali Gorenje z 29:28 (13:11).

Finale pred finalom je bila pogosto slišana in prebrana oznaka za polfinalni obračun slovenskega rokometnega pokala med Celjem in Gorenjem v celjski dvorani Golovec. Večna in goreča tekmeca, v prvenstvu so dvakrat slavili Velenjčani, sta se na žalost obeh pomerila že pred finalom. Za zadetek so slavili Celjani, ki so nadzorovali večino srečanja, nazadnje zaostajali v 22. minuti in se uvrstili v nedeljski finale (17.30). V njem se bodo pomerili s Svišem iz Ivančne Gorice, ki je v prvem polfinalu premagal Trimo.

Tamše podkuril svoji nekdanji ekipi

Branko Tamše, ki je svojo nekdanjo ekipo ugnal že na prvi tekmi kot celjski trener, je pohvalil obrambo svojega moštva, čeprav je to dobilo 28 golov. Ritem je bil namreč precej visok.

''Vseeno smo dobili še nekaj prelahkih golov. A na drugi strani je stala ekipa, ki je v neverjetni formi in jo nosi rezultat. Gorenje ni imelo česa izgubiti. Mi smo bili postavljeni pred dejstvo, da že enkrat premagamo Gorenje. Čestital bi fantom, Florijanom in vsem navijačem za lepo vzdušje. Zaradi takšnih tekem treniramo in delamo. Zadovoljen sem z rezultatom, ni pa mi všeč, da smo spet vodili za štiri gole in skoraj napravili dramatično končnico,'' je dejal Tamše.

Velenjski trener Ivan Vajdl je proti Celjanom izgubil prvič v sezoni. ''V prvem polčasu smo pri vodstvu 10:7 neutrudno iskali krožnega napadalca, izgubili tri žoge. Zapravili smo tri sedemmetrovke, čisti strel s krila. Celjani so nas kaznovali s hitrimi protinapadi. To je bil zasuk v prvem polčasu. V drugem je bil domači vratar zelo razpoložen, morda smo imeli tudi nekaj posiljenih metov, a takšen je šport,'' je skomignil z rameni Vajdl.

Miklavčič debitiral za Celje

Celjani so za precej publicitete v zadnjih dneh pred tekmo poskrbeli z bliskovitim angažiranjem treh slovenskih reprezentantov, ki so prispeli iz minškega Dinama. Uroš Bundalo še ni zaigral, Borut Mačkovšek in David Miklavčič pa sta že bila v celjski ekipi.

To je bil derbi v pravem pomenu besede: Okrog 3000 glasnih navijačev v polnem Golovcu, odločnost na obeh straneh, visok ritem, brezkompromisnost, hitra igra, atraktivne poteze ... Izenačeno je bilo do sedme minute, nato pa je prvo stopilo na plin Gorenje, ki je z dvema goloma Roka Golčarja in enim Janeza Gamsa povedlo s 6:3 ter vzdrževalo prednost dvah ali treh zadetkov. Do izenačenja so Celjani prišli v 22. minuti, ko so imeli 31 sekund dva igralca več.

Margučev lepotec

Pozneje se je izkazalo, da je bilo to zadnje Gorenjevo vodstvo, saj so Celjani nato napravili delni izid 6:0 in povsem zagospodarili na igrišču. Znova je imel svoj strelski večer Gašper Marguč, ki je koncem prvega polčasa zabil tudi izjemen zadetek z desnega krila – kar s tal.

V drugem polčasu se je prednost Celja, ki je imelo bistveno manj izključitev, od svojih tekmecev povzpela na štiri gole. Enkrat je to znamko postavil Sebastian Skube, enkrat pa Marguč. Čeprav so imeli domači +4 še dobrih šest minut pred koncem, bi žilavi Velenjčani v končnici skorajda izenačili. Režiser sicer ne povsem uspelega preobrata pa je bil Staš Skube. Celjani bodo tako pokalno lovoriko branili proti Svišu, Gorenje pa se bo za tretje mesto pomerilo s Trimom.