9.35

6 let, 7 mesecev

Ponedeljek, 1. 2. 2010, 9.35

Zlati zadetki Matavža, Mavriča in Šišiča (video)

Slovenski nogometni legionarji Matej Mavrič (Koblenz), Tim Matavž (Groningen) in Mirnes Šišič (PAO Giannina) so konec z zadetki razveselili klubske delodajalce. Rdeči karton Andreja Komca.

Nemčija Koblenz je v boju za obstanek v drugi nemški ligi osvojil tri dragocene točke na tekmi s Fortuno Düsseldorf (1:0). Edini zadetek na tekmi je s strelom z glavo v 70. minuti po izvajanju kota dosegel slovenski reprezentant Matej Mavrič, ki je na srečanju zaradi ''dolgega jezika'' prejel rumeni karton. Matjaž Rozman (Greuther Fürth) ni kandidiral za nastop, njegovi soigralci pa so doma ugnali Energie Cottbus z 1:0.

Köln je v nemški bundesligi še drugič zapored navdušil zveste navijače. Tokrat na gostovanju v Frankfurtu, kjer je prekrižal načrte Eintrachtu (2:1). Mišo Brečko je odigral vso tekmo in v zaključku tekme prispeval pomembno potezo, ko je v kazenskem prostoru ''kozlov'' dišalo po izenačenju, a je pravočasno izbil žogo z golove črte. Milivoje Novakovič zaradi gripe, ki ga je sredi tedna prestavila v posteljo, pričakovano ni bil najavljen v prvi postavi. Najboljši strelec Kölna v tej sezoni je v igro vstopil v 71. minuti. Bochum je pri zadnjeuvrščeni Herthi na Olimpijskem štadionu v Berlinu osvojil točko, mreži pa sta ostali nedotaknjeni (0:0). Zlatko Dedič je v igro vstopil v 74. minuti. Vodilni Bayer Leverkusen je v nedeljo ugnal Freiburg (2:0) in ohranil prvo mesto na razpredelnici. Mladi slovenski reprezentant Kevin Kampl je dvoboj spremljal s klopi za rezervne igralce.

Grčija V ''slovenskem'' derbiju grškega prvenstva je PAO Giannina z 2:0 odpravila Larisso. Oba zadetka na tekmi - v 55. in 66. minuti - je dosegel Mirnes Šišič (oglejte si video) in se prvič po vrnitvi na grška tla vpisal med strelce. Velenjčan je odigral 82 minut, prislužil pa si je še rumeni karton. Pri gostih je v dresu Larisse debitiral Aleksander Radosavljevič. Zvezni igralec iz Kranja je v igro vstopil v 60. minuti, vratar Dino Šemeret pa je srečanje spremljal s klopi za rezervne igralce.

Belgija Gent je v nedeljo nepričakovano doma priznal premoč ekipi Zulte Waregen (0:2). Zlatan Ljubijankič in Marko Šuler sta odigrala vso tekmo. Cercle Brugge, ki je med tednom iz pokalnega tekmovanja izločil favorizirani Anderlecht, nadaljuje z uspešnimi predstavami. V soboto je v gosteh pri Mechelenu osvojil vse tri točke (2:1). Dejan Kelhar je v obrambni vrsti gostov nastopil vseh 90 minut.

Nizozemska Sedmi zadetek Tima Matavža (oglejte si video) v tej prvenstveni sezoni je Groningenu na gostovanju pri branilcih naslova iz Alkmaarja zagotovil odmevno zmago. Aleksander Šeliga je s Sparto na gostovanju v Nijmegenu ostal praznih rok. Klub iz Rotterdama je moral priznati premoč NEC-u (0:1), nekdanji vratar Celjanov pa je branil vso tekmo, zadetek pa prejel globoko v sodnikovem podaljšku. Po odsluženi kazni zaradi ''vročekrvnega'' rdečega kartona, prejetega v zaključku jesenskega dela, se na zelenice še ni vrnil Dalibor Stevanovič. Dvoboj z nekdanjim evropskim prvakom, PSV-jem iz Eindhovna (0:0), je spremljal s klopi za rezervne igralce.

Francija Auxerre je ugnal St. Etienne (1:0), podajo za zmagoviti zadetek pa je v 77. minuti s kota prispeval Valter Birsa. Primorec je na igrišču prebil vseh 90 minut. Grenoblu se v francoskem prvenstvu ne piše nič dobrega. Po visokem porazu pri Rennesu (0:4) je četa Mehmeda Baždarevića vedno bolj oddaljena od varnega zavetja, ki omogoča obstanek. Boštjan Cesar je odigral vso tekmo, v 33. minuti pa si je prislužil rumeni karton.

Anglija Kapetan slovenske reprezentance Robert Koren ostaja član WBA. V soboto je klubu iz predmestja Birminghama pomagal do zmage nad Sheffield Wednesday (3:1). Odigral je 66 minut. Dvoboj v Leicestru med ''lisicami'' in ''srakami'' iz Newcastla se je končal brez zadetkov (0:0). Haris Vučkič, ki se še vedno utepa težav s poškodbo, ni kandidiral za srečanje.

Italija Udinese je remiziral v gosteh pri Catanii (1:1). Samir Handanovič je med vratnicama stal vso tekmo, po žogo v svojo mrežo pa je moral seči deset minut pred koncem, ko je iz rok spolzela nova priložnost, da bi Videmčani prvič v tem letu le občutili sladkost zmage. Chievo je osvojil točko z Bologno (1:1), Bojan Jokič, ki ga je Sochaux do konca sezone posodil italijanskemu prvoligašu iz okolice Verone, pa še ni dočakal priložnosti za nastop. Nedeljski dvoboj Parme in Interja (Rene Krhin) je bil zaradi težav s snegom prestavljen na 10. februar. Mantova je v soboto v drugi ligi tudi s pomočjo slovenskega vratarja Jasmina Handanoviča odpravila Crotone (2:1).

Portugalska Nacional je izkusil boleč domač poraz z branilci naslovi iz Porta (0:4). Moč portugalskega velikana je na lastni koži izkusil tudi Nejc Pečnik, ki je odigral uvodnih 42 minut, nato pa zaradi taktične zamenjave - moštvo z otoka Madeira je zaradi rdečega kartona na igrišču ostalo le z desetimi možmi - predčasno odšel na prho.

Izrael Maccabi Tel Aviv je v gosteh ugnal Hapoel Akka (3:2). Andrej Komac je dvoboj začel v prvi enajsterici, nato pa je moral zaradi rdečega kartona predhodno v slačilnico 18 minut pred koncem. Prejel je drugi rumeni karton, prvega pa mu je sodnik pokazal v 39. minuti.

Ciper Anton Žlogar je derbi ciprskega prvenstva med Omonio in Apollonom (2:1) spremljal s klopi za rezervne igralce. APOP je izgubil v gosteh pri AEL-u (0:2), Zoran Zeljkovič pa je odigral 80 minut. Luka Žinko in Dejan Grabič nista nastopila.