17.40

8 let, 5 mesecev

Nedelja, 16. 3. 2008, 17.40

Žarek upanja za nogometaše Livarja

Nogometaši Livarja so v tekmi 23. kroga PrveLige Telekom Slovenije doma premagali Primorje s 3:0 (1:0). To je bila četrta zmaga Kavčičeve čete v tej sezoni.

Po dveh zaporednih zanesljivih zmagah proti Hit Gorici in Kopru so mnogi Primorje že poimenovali hit spomladanskega dela prvenstva. A varovanci trenerja Lučića so hitro padli na realna tla. V dvoboju z zadnjeuvrščenim Livarjem, ki ima zelo malo možnosti, da si izbori podaljšanje prvoligaškega statusa, si sicer imeli več od igre, toda domači so bili konkretnejši in se po 3. novembru spet veselili slasti zmage.

Pri tem jim je gotovo pomagal hitri gol. Najboljši igralec srečanja Lo Duca je že v drugi minuti izkoristil očitno zaspanost gostujoče obrambe, se sprehodil skozi njo in z nenadnim, močnim strelom presenetil vse na stadionu. Po zaostanku so pobudo pričakovano prevzeli Primorci, toda njihovi napadi so bili jalovi. Nekajkrat so sicer prišli do strela, a se vratar Savić Teinoviću, Šaranoviću, nekajkrat Zatkoviču in Bunderli ni pustil premagati.

Hitri protinapadi Livarja

Samardžić je na začetku drugega dela zamudil priložnost za povišanje izida, streljal je mimo gola. Gostom ni pomagala niti poškodba vratarja Savića, ki je moral po trku z Mlakarjem zapustiti igrišče, zamenjal ga je Ljubojevič. Primorci so še naprej imeli več od igre, toda domači so bili nevarnejši v hitrih protinapadih.

Blestel je Lo Duca, podajalec pri drugem golu, ki ga je dosegel Bečiri. Štiri minute pred koncem so gledalci videli novo priložnost za domače. Zapravil jo je Karapetrovič, kar ni uspelo njemu, je nekaj trenutkov pozneje uspelo Barbiću. Po lepi akciji celotnega napada je domači igralec le postavil piko na i.