17.29

8 let, 5 mesecev

Sobota, 18. 10. 2008, 17.29

Zahora prinesel nove tri točke

Nogometaši Interblocka so v 13. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali velenjski Rudar z 2:1 (1:0).

Dvoboj doslej osmo in sedmouvrščene ekipe je pripadel Interblocku, ki je s četrto zaporedno zmago napredoval na peto mesto prvenstvene lestvice. Junak tekme je bil najboljši strelec lige, hrvaški napadalec Zahora, ki je dvakrat zatresel mrežo Rudarja, ob tem pa dobil tudi "interni" dvoboj z Rudarjevim ostrostrelcem Junuzovićem, ki na lestvici strelcev še naprej zaseda drugo mesto.

Ljubljansko-velenjski dvoboj je gledalcem uvodoma ponudil le malo razburljivih dogodkov. V prve pol ure si ekipi nista priigrali praktično niti ene zrele priložnosti, v 32. minuti pa so gostitelji prišli do vodstva. Zeljković je izvedel prosti strel in podal do Rodića, ta je žogo podaljšal do Zahore, ki je z glavo zadel za 1:0.

Šest minut pozneje bi iz podobnega položaja lahko prednost povišal še Elsner, vendar je iz bližine žogo poslal naravnost v Jahićevo naročje. Domačini, ki so v zadnjem delu polčasa imeli pobudo, so si do odmora priigrali še dve priložnosti. Najprej je prosti strel močno in natančno izvedel Matić, Jahić pa je odlično posredoval in žogo poslal v kot. Po podaji iz kota pa je Velenjčane po Ntamejevem poskusu rešila vratnica.

Precej bolj dinamično se je začel drugi polčas. Že v 47. minuti se je Iličić sam znašel pred Jahićem, toda ljubljanski vezist je žogo poslal mimo vrat. Zato pa je bil bolj natančen Zahora minuto pozneje. Rodić je prodrl po desni strani in žogo poslal v sredino do Zahore, ki je še drugič na tekmi matiral velenjskega čuvaja mreže. Po zadetku so se opogumili tudi v gostujočih vrstah in krenili v napad, kjer je bil še posebej nevaren Junuzović.

Prav slednji je po dveh neuspelih poskusih v 71. minuti le izboljšal svojo strelsko statistiko, saj se je najbolje znašel v gneči pred Interblockovimi vrati in znižal na 1:2. Rudar bi kaj lahko že dve minuti zatem izenačil, toda Rozman je izvrstno obranil Prašnikarjeva strela iz bližine in tako vendarle poskrbel za popoln izkupiček svoje ekipe.