4 leta, 7 mesecev

KMN Oplast Kobarid KMN Sevnica

Petek, 14. 3. 2014, 9.15

Za naslov prvaka se bosta udarila Litija in Oplast

Litija in Oplast sta finalista državnega prvenstva. Prva finalna tekma pa bo na sporedu v petek, 11. aprila.

Aktualni državni prvak FC Litija je doma s 3:0 premagal Puntarja. Že v prvem polčasu so za varovance Bojana Žunka zadeli Mile Simeunović, Borut Ručna in Željko Mitraković, ki so se zanesljivo uvrstili v veliki finale.

Precej bolj razburljivo je bilo v Sevnici, ko so gostje, v zadnjih osem minut in pol igrali z igralcem vratarjem v polju, po zadetku Danija Vulikića štiri minute pred koncem obračuna povedli s 3:2. To pa je bil tudi končni izid.

Programi končnice:

V končnici za državnega prvaka v tekmovalnem letu 2013/2014 se igra na izpadanje. V četrtfinalu končnice se je igralo na dve dobljeni tekmi iste ekipe, v polfinalu in finalu te končnice pa se igra na tri dobljene tekme iste ekipe. V četrtfinalu končnice v tekmovalnem letu 2013/2014 se med seboj pomerita 3. uvrščena proti 6. uvrščeni in 4. uvrščena proti 5. uvrščeni ekipi po rednem delu. V četrtfinalu sta bili 1. in 2. uvrščena ekipa po rednem delu prosti. V polfinalu končnice v tekmovalnem letu 2013/2014 sta se med seboj pomerili 1. uvrščena ekipa proti zmagovalcu četrtfinala med 4. in 5. uvrščeno ekipo, ter 2. uvrščena ekipa proti zmagovalcu četrtfinala med 3. in 6. uvrščeno ekipo.