18.23

8 let, 5 mesecev

Sobota, 22. 3. 2008, 18.23

Vrtnice poskočile na drugo mesto

Nogometaši Drave so v 24. krogu PrveLige Telekom Slovenije izgubili proti HiT Gorici z 1:3 (0:0).

Po dveh zaporednih zmagah so bili nogometaši ptujske Drave tudi proti Novogoričanom optimistično razpoloženi in računali še na tretji zaporedni uspeh. Toda tokrat so jim razigrani izbranci Darka Milaniča prekrižali načrte in se vsaj začasno povzpeli na drugo mesto prvenstvene lestvice. Na drugi strani so si Ptujčani nabrali tri točke zaostanka za osmouvrščenim Primorjem.

V prvem polčasu je bila igra na nekoliko vlažnem igrišču, ki so ga Ptujčani kljub obilnemu sneženju dobro pripravili, hitra in borbena. Terensko pobudo so imeli Primorci. Slednji so tudi dvakrat zelo resno zapretili, in sicer v drugi minuti, ko je iz obrata z roba kazenskega prostora poskusil Osterc in žogo poslal mimo desne vratnice, ter v 16. minuti, ko je isti igralec spet sprožil močan strel proti vratom Drave, vendar je domači vratar Murko strel odbil. Nato so se prebudili tudi v domačem taboru in v 32. minuti je Tisnikar z 20 metrov skušal (neuspešno) presenetiti goriškega vratarja. Tri minute pred koncem prvega polčasa se je v lepem položaju znašel Kmetec, vendar je bil prehiter in izgubil žogo.

Komel dvakrat v polno

V nadaljevanju so igralci ogreli ptujske ljubitelje nogometa, na njihovo žalost pa so bili v glavni vlogi predvsem gosti iz mesta vrtnic. Ti so povedli v 55. minuti z zadetkom Komela, ki se je po slabem posredovanju Murka znašel sam pred njim in prvič zatresel ptujsko mrežo. Slavje gostov pa ni trajalo dolgo, saj je Kelenc že dve minuti pozneje po podaji Kmetca s strelom z desetih metrov premagal gostujočega čuvaja mreže Piriha.

Vendar so Primorci vnovič hitro odgovorili. Po strelu Živca je Murko žogo spet slabo odbil, najspretnejši pa je bil znova Komel. Domačini so se poskušali vrniti v igro, a so bili njihovi poskusi jalovi. Novogoričani pa so ptujske upe dokončno pokopali v 71. minuti, ko je po podaji Kovačevića z desne strani žoga prišla do izkušenega Demirovića. Ta je s petih metrov rutinirano zadel za končnih 3:1.