22.26

8 let, 8 mesecev

Nedelja, 28. 7. 2013, 22.26

Nogometaši Olimpije so v 3. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Krko.

Zeleno-beli so tokrat na domačem stadionu gostili novinca v prvoligaški druščini, novomeško Krko, ki je v uvodnih dveh krogih tako kot Olimpija zbrala eno točko. V taboru Olimpije so pred tekmo poudarjali, da je danes zmaga pred domačimi navijači nujna.

V uvodnih minutah tekme je bila Krka enakovreden nasprotnik, nakar je pobudo prevzela Olimpija, ki je prvi zadetek dosegla že v 7. minuti. Po udarcu iz kota je Nik Omladič lepo podal naravnost na glavo Antonia Delamee Mlinarja, ki je premagal vratarja gostov Matka Obradoviča. Krkaši so si v 16. minuti priigrali lepo priložnost, ko je s kakšnih 35 metrov pravo bombo sprožil Josip Marošević, a je domači vratar Aleksander Šeliga njegov strel obranil.

To zmajev ni zmedlo, saj so stopnjevali ritem in že v 19. minuti vodstvo povišali na 2:0, ko je bil uspešen Omladič, ki je zadel z lepim strelom z dobrih 20 metrov, ob katerem je bil Obradovič brez moči. A to še ni bilo vse, kar so pokazali Ljubljančani v prvem delu igre, saj je v 37. minuti na 3:0 vodstvo domačih povišal Damjan Trifković, ko je po lepi podaji iz kota visoko skočil in žogo z glavo od vratnice poslal v gol.

V drugem delu se razmerje moči ni bistveno spremenilo. Ljubljančani so imeli pobudo, razigran je bil Omladič, gosti pa so priložnosti iskali predvsem iz protinapadov. Že v 56. minuti so zmaji povišali vodstvo na 4:0. Enis Đurković je izkoristil napako Krkine obrambe in iz kazenskega prostora lepo zadel ob levi vratnici Obradoviča ter dosegel prvi prvenstveni gol v dresu Olimpije.

Ritem igre je v drugem delu nekoliko padel, v 74. minuti je najprej s strelom v okvir vrat poizkusil Andraž Šporar, a se je vratar Obradovič izkazal z izvrstno obrambo. Le malo za tem se je Šporar sam znašel pred kazenskim prostorom in od vratnice poslal žogo za hrbet Obradoviča za vodstvo zmajev s 5:0. Gosti so sicer skušali priti vsaj do častnega zadetka, a je bila tokrat obramba Olimpije dovolj zbrana.