Sreda, 4. 7. 2012, 18.47
9 let
Van Persie ne bo podaljšal z Arsenalom

Izvrstni napadalec, za katerega se že nekaj časa govori, da zapušča londonskega velikana, je to postala tudi realnost. Preko svoje uradne spletne strani je sporočil, da svoje pogodbe z Arsenalom, ki se sicer izteče prihodnje leto, ne bo podaljšal.
Ime z imenom van Persie se že nekaj časa povezuje s kluboma Manchester Cityjem in torinskim Juventusom, a do zdaj tega nihče ni jemal resno. To se je po njegovih izjavah o zavrnitvi Arsenala, zdaj spremenilo.
"To je trenutno stanje. Do zdaj sem bil tiho, zaradi spoštovanja do Arsenalovih navijačev in po dogovoru z Wengerjem in Gazidisem. Po tolikih špekulacijah, ki se pojavljajo v medijih, se mi ni zdelo prav molčati še naprej. Prav je, da veste kako stvar stoji, " je dejal 29-letni Robin in nadaljeval: "Po sezoni sem se sestal z vodstvom, a po sestanku nisem dobil občutka, da se bo v ekipi kaj premaknilo. Osebno sem imel izvrstno sezono, a to ne pomeni nič, če ne osvajaš lovorik. Odločil sem se, da ne bom podaljšal. Navijači imate vso pravico, da se z mano ne strinjate in ste jezni, a po temeljitem premisleku, sem se pač odločil, tako kot sem se."
Nizozemec po osmih letih tako zapušča London: "Arsenal in njegovi navijači bodo vedno na posebnem mestu v mojem srcu. Tukaj sem nogometno odrastel. Vsi v klubu so me vedno podpirali, jaz pa sem vedno na igrišču dal svoj maksimum. Tukaj sem preživel osem prečudovitih let."
Robin van Persie je v pretekli sezoni za Arsenal v vseh tekmovanjih dosegel kar 37 zadetkov. Ne gre dvomiti, da se bodo za njegove usluge nogometni velikani takorekoč zgrzli.