19.23

8 let, 5 mesecev

Sobota, 30. 8. 2008, 19.23

V Kopru v glavni vlogi branilca

Srečanje 7. kroga Prve Lige Telekom Slovenije med Koprom in Domžalami se je končalo z neodločenim izidom 1:1 (0:0). Podprvake je v vodstvo popeljal Aleksander Rajčevič, izenačil pa je Luka Elsner.

Domžalčani so bili v Kopru na pragu prvega poraza v sezoni, a v drugi minuti sodnikovega podaljška jim je točko prinesel Luka Elsner. Domžalski niz neporaženosti tako traja že sedem tekem, vse skupaj pa se odraža na lestvici, kjer so izbranci Roberta Pevnika na samem vrhu. Na drugi strani se kanarčkom ni uspelo odlepiti z dna, še vedno so namreč predzadnji s petimi točkami.

Domžalčani zapravili nekaj lepih priložnosti

Uvodni del srečanja je pripadel gostom iz Domžal. V osmi minuti je Benko že premagal vratarja Hasića, a je njegov lob zaustavila vratnica. V drugem delu prvega polčasa so domačini vzpostavili ravnotežje, a se Božičič v 38. minuti in Kreft v 40. nista najbolje znašla.

V drugem polčasu so Domžalčani kar tekmovali v zapravljanju lepih priložnosti. Čavušević v 47. in 55. minuti ter Benko v 50. minuti sta bila povsem sama pred Hasićem, a je bil slednji v dvobojih vedno zmagovalec. Staro nogometno reklo "kdor ne da, dobi" se je uresničilo v 62. minuti, ko je Rajčevič Vilerjevo podajo z glavo podaljšal v gostujočo mrežo.

V 82. minuti je Amusan pobegnil gostujoči obrambi, ki ga je podrla v svojem kazenskem prostoru, ob zelo burnih protestih domačih pa se glavni sodnik Habjanič ni odločil za najstrožjo kazen. V prvi minuti sodnikovega podaljška bi Šmon iz ugodnega položaja lahko zapečatil usodo gostov, a je slednje v izdihljajih tekme vztrajnost nagradila z izenačujočim zadetkom. Kirmovo podajo iz kota je Elsner z glavo preusmeril v domačo mrežo.