8.25

8 let, 5 mesecev

Četrtek, 25. 7. 2013, 8.25

V finalu zlatega pokala ZDA in Panama

V finalu zlatega pokala, nogometnega prvenstva držav, ki nastopajo na območju Concacaf (severna Amerika, srednja in Karibi), bosta zaigrali reprezentanci Združenih držav Amerike in Paname.

Varovanci Jürgena Klinsmanna so sinoči v domačem Arlingtonu s 3:1 (2:0) premagali Honduras in se bodo v nedeljskem finalu za zmago pomerili s Panamo. Panama je v drugem polfinalu z 2:1 (1:1) izločila Mehiko.

Za ekipo ZDA, ki bo že petič zapored igrala v finalu tega tekmovanja, sta zadela Landon Donovan v 27. in 53. minuti ter Eddie Johnson v 11. minuti. Slednjemu je podal Dobnovan, najboljši igralec srečanja. Za Honduras je zadetek dosegel Neryja Medie v 52. minuti.

Panama je izločila dvakratne zmagovalce in branilce naslova iz Mehike, ki so ZDA ugnale v zadnjih dveh finalih leta 2009 in 2011. Mehičani so sicer prevladovali, Panama pa je povedla z golom Blasa Pereza (13.). Luis Montes je v 26. minuti izenačil, Roman Torres pa je Panami prinesel zmago v 61. minuti.