22.08

8 let, 5 mesecev

Sobota, 2. 8. 2008, 22.08

Stojanovič iztržil točko proti nekdanjemu klubu

Trener MIK CM Celja Slaviša Stojanovič je v 3. krogu PrveLige Telekom Slovenije proti nekdanjemu klubu in aktualnim nogometnim prvakom iz Domžal osvojil točko.

Celjska Arena Petrol je gostila derbi kroga, ki pa se je pravično razpletel brez zmagovalca. Gledalci niso videli niti enega zadetka, kar je bila logična posledica prikazane igre obeh moštev. Slednji si namreč na celi tekmi nista priigrali niti ene resne priložnosti, a na koncu sta bili obe zadovoljni z delitvijo plena, ki ju je zadržal pri vrhu lestvice.

Nemec in Šeliga zaklenila vrata

Prvo priložnost na tekmi so imeli gostitelji, ko je Gobec v sedmi minuti podal v kazenski prostor do Dvorančiča, ta se je takoj odločil za strel, ki pa ga je dobro postavljeni Nemec ukrotil. Štiri minute pozneje je od daleč poskusil Biščan, a meril malce previsoko, nato pa se je na drugi strani kar nekajkrat v ospredju pojavil mladi Čavušević. Toda ne v 22. ne v 28. minuti mu ni uspelo ukaniti Šelige. Prav tako izida ni uspelo spremeniti niti Zatkoviču v 32. minuti, saj je domača obramba pravočasno posredovala in njegov strel blokirala. Ob koncu polčasa sta pri Celjanih poskusila še Kelhar s 30 metrov in Šarić s 25, toda ostalo je pri 0:0.

Rahla pobuda Celjanov

Tudi drugi polčas ni postregel z nogometom, v katerem bi bilo veliko priložnosti. Kljub rahli terenski premoči Celjanov v prve pol ure nadaljevanja so bili malce bolj konkretni Domžalčani, a prave nevarnosti za celjska vrata ni bilo, saj je domača obramba vselej pravočasno posredovala. V zadnjih 15 minutah pa so vajeti igre v svoje noge prevzeli izbranci Roberta Pevnika (ki ga ni preveč presenetilo to, da je Slaviša Stojanovič od prve minute zaigral z mladincem Bezjakom in Andjelkovićem), toda gostitelji so brez večjih težav ohranili svojo mrežo nedotaknjeno.