22.26

8 let, 5 mesecev

Sobota, 10. 5. 2008, 22.26

Spektakel je uspel

Nogometaši Maribora so v tekmi 33. kroga Prve Lige Telekom Slovenije v svoji prvi tekmi v prenovljenem Ljudskem vrtu premagali Nafto s 3:1 (2:1).

V Mariboru je bil pravi nogometni praznik. Že pred dnevi razprodane tribune novega, modernega objekta, ki je navdušil prav vse, so napovedale sijajen dogodek, gledalci pa so poskrbeli za odlično vzdušje, v katerem se praktično ni moglo igrati slabo. Nogometaši Maribora, ki take spodbude niso bili deležni že od svojega nastopa v ligi prvakov, so praktično leteli na igrišču, svoje pa so dodali tudi Prekmurci, ki se vzdušja niso ustrašili in so bili večji del tekme enakovreden nasprotnik. Zmagovalca so odločili mojstrske poteze posameznikov, v katerih je prednjačil nekdanji reprezentant Pavlovič.

Da se obeta domače slavje, je napovedala druga minuta, ko je Tavares zadel vratnico. A za gostitelje vse ni potekalo tako gladko. V 20. minuti so se celo znašli v zaostanku, saj so hoteli spraviti nasprotne napadalce v nedovoljeni položaj, pri tem pa so bili nespretni. Vaš se je po podaji Čeha znašel sam pred vratarjem Pridigarjem in ga je tudi zanesljivo premagal. A veselje gostov je bilo kratkotrajno. Štiri minute pozneje so gledalci videli potezo, ki se na nogometnih igriščih vidi redko. Pavlovič je s 25 metrov pokazal mojstrski volej, na njegovo srečo pa je žoga končala v levem zgornjem kotu vratarja Luka. Slednji je do konca polčasa rešil zadetek po strelu Miheliča, nekaj trenutkov pozneje ga je rešila prečka, v 42. minuti pa je bil drugi poskus Niltona bolj natančen. Za drugi gol ima veliko zaslug tudi Pavlovič, mojster strelov iz prekinitev, ki je z desne strani natančno našel Portugalčevo glavo.

V drugem delu je ritem igre nekoliko padel, toda lepih potez vseeno ni manjkalo. Tako je še za en lep zadetek poskrbel Tavares, ki je Mariborčanom končno pokazal, zakaj gledalci obožujejo brazilske nogometaše. Žogo je prejel približno 25 metrov od gola, s strelom ni okleval, za kar je bil nagrajen s tresenjem mreže. Brazilec je imel do konca še eno priložnost, a je zamudil pri podaji Mezge, dve minuti pred koncem pa se je izkazal tudi domači vratar Pridigar, ubranil je strel Vassiljeva z 20 metrov.

Lepemu dogodku je svoje dodala še izredno športna igra obeh nasprotnikov, saj sodniku Čeferinu ni bilo potrebno pokazati niti enega kartona.