18. 10. 2020,
22.56

3 leta, 6 mesecev

Thermometer Blue 1,08

Jan Oblak Jan Oblak Atletico Madrid Real Madrid Barcelona La Liga špansko prvenstvo

Nedelja, 18. 10. 2020, 22.56

ŠPANSKO PRVENSTVO, 6. KROG

Real Sociedad na vrhu ujel Villarreal, Oblak junak Atletica

Villarreal | Dani Parejo in Paco Alcacer sta zadela za zmago Villarreala.  | Foto Getty Images

Dani Parejo in Paco Alcacer sta zadela za zmago Villarreala.

Na nedeljski tekmi 6. kroga španske la lige je Villarreal po zmagi z 2:1 nad Valencio skočil na vrh, zvečer ga je z zmago prehitel Real Sociedad. Obe moštvi imata enako število točk. Uvodne tekme so v soboto prinesle poraza Real Madrida in Barcelone, ki se bosta naslednji teden srečala v Barceloni, ter zmago Atletico Madrida v Vigu z 2:0. Slovenski vratar Jan Oblak, ki je zbral kar pet obramb, je bil najbolje ocenjeni igralec tekme. V časniku Marca je kot edini prejel tri zvezdice, v Asu pa dve, enako kot Luis Suarez in še trije igralci Atletico Madrida.

Marca je zapisala, da je Celta igrala nogomet, Atletico pa zabijal gole. Poudarek je bil na odličnih obrambah Ločana, ki je spravljal v obup domače napadalce. Strelca za Atletico sta bila Luis Suarez v 5. minuti in Carrasco v sodnikovem podaljšku drugega polčasa.

Jan Oblak ni prejel zadetka že 450 minut. | Foto: Getty Images Jan Oblak ni prejel zadetka že 450 minut. Foto: Getty Images

Real Madrid in Barcelona sta pred el clasicom na Nou Campu (24. 10., 16.00) doživela nepričakovana poraza. Madridčani so doma pokleknili pred Cadizom in doživeli prvi poraz po petnajstih tekmah oziroma od 8. marca letos, Barcelona pa je morala priznati premoč Getafeju.

Strelec edinega zadetka za Cadiz je bil Lozano v 15. minuti, za Getafe pa je iz enajstmetrovke zadel Jaime Mata (55.).