18.09

8 let, 5 mesecev

Četrtek, 27. 11. 2008, 18.09

Skubic: Naša obramba boljša od novogoriškega napada

Nogometaše Interblocka čaka v 19. krogu PrveLige Telekom Slovenije sila zahtevno gostovanje pri Novogoričanih. Napoved pred tekmo je Sportalu zaupal Nejc Skubic.

Potem ko so nogometaši edinega ljubljanskega prvoligaša drugo četrtino prvenstva začeli več kot odlično, se je njihov zmagoviti pohod zaustavil v 15. krogu, ko so niz slavnih petih zaporednih zmag prekinili aktualni državni prvaki iz Domžal. Ljubljančani so zatem klonili na prekmurskih zelenicah, remizirali še s Celjani, v minulem krogu pa so jih z visokih 4:1 dotolkli že aktualni jesenski prvaki iz Maribora.

"Maribor nas je nadigral in glede tega nimam kaj reči. Dobili smo dva gola iz prekinitve, kar ni dobro. Sicer smo imeli v začetku prvega polčasa priložnost za zadetek, ki je nismo izkoristili, medtem ko so domačini izkoristili vse in zadeli štirikrat. Priznati pa je potrebnp, da so zasluženo zmagali," je na boleč poraz v Ljudskem vrtu v uvodu za Sportal misli ozrl Nejc Skubic.

Nova četrtina, novo veselje?

Konec druge četrtine torej ni bil ravno briljanten, zato pa v taboru ljubljanske zasedbe upajo na odličen začetek tretje četrtine. Priložnost za uspeh se ponuja v soboto, ko se bodo "kockarji" podali k "igralničarjem", ki so na zadnjih petih srečanjih slast zmage okusili kar štirikrat, na kolena pa so spravili tudi sedemkratne državne prvake iz Maribora. Kljub vsemu Ljubljančani v slovenski Las Vegas potujejo optimistični.

"Kot na vsako tekmo bomo tudi tokrat šli po vse tri točke. Upam, da se nam vse 'poklopi' in zmagamo. Do konca premora nas čakata še dve srečanji in upam, da na obeh vknjižimo vseh šest točk," je pred sila težkim gostovanjem od optimizma sijal 19-letni nogometaš, ki se je iz štajerske prestolnice v soboto vrnil "bogatejši" s prvencem v elitni slovenski druščini. Občutki? "Zlagal bi se, če bi rekel, da nisem zadovoljen, saj je bil to nasploh moj prvi prvoligaški zadetek. Po drugi strani pa sem bil razočaran, saj smo visoko izgubili sicer zelo pomembno tekmo, ko bi se v primeru zmage priključili ostalim ekipam na vrhu. S sobotnim porazom pa smo se temu cilju le oddaljili. Kar se tiče samega zadetka pa mislim, da se vsak profesionalni igralec v sebi razveseli prvega gola."

"Igralničarji" ali "kockarji"? Izkupiček na strani slednjih

Ekipi sta se v tej sezoni pomerili že dvakrat. Na uvodnem srečanju nove tekmovalne sezone v novogoriškem Športnem parku sta se moštvi razšli z remijem, med strelce pa sta se pri domačinih vpisala Milan Osterc in Aris Zarifovič, pri gostih pa Martin Pregelj in Dario Zahora.

Slednji pa je, poleg Zorana Zeljkoviča, zadel tudi v 10. krogu, ko so na štadionu ŽAK slavili domačini. Bo nekoliko boljši izkupiček psihološka prednost sedmouvrščene ekipe? "Vsaka tekma je zgodba zase in na vsako srečanje se pripravljamo posebej. Ne gledamo namreč v preteklost, tako da …" je odvrnil bočni nogometaš, ki se je članski ekipi Interblocka priključil v zimskem prestopnem roku minule sezone, ko je Ljubljančanom še poveljeval Dragan Skočić.

"Etien je perspektiven napadalec"

Aktualni pokalni in superpokalni prvaki se bržkone zavedajo, da je po blamaži proti vijoličasti zasedbi bržkone napočil čas za sedmo prvenstveno zmago. In kdo bo v vrstah "vrtnic" največja ovira za težko pričakovan poln izkupiček? "Priznati moram, da njihove ekipe ne poznam dobro, razen Etiena Velikonjo in Matijo Škarabota, ki ju poznam iz mlade reprezentance. Na sobotnem dvoboju bi izpostavil prav Etiena, ki je mlad, dober in perspektiven napadalec. Zavedam pa se, da imamo sami boljšo obrambo kot Novogoričani napad in se bomo iz Gorice vrnili brez zadetka v naši mreži," je največjo nevarnost pri četi Primoža Glihe slikovito opisal v Kranju rojeni nogometaš, ki nam je za konec razkril še recept za uspeh svoje ekipe. "Če bomo močni kot kolektiv, se bo vse končalo dobro. Če pa bo delal vsak po svoje, pa ne bo šlo."