18. 10. 2021,
16.10

2 leti, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,38

liga prvakov liga prvakov Red Bull Salzburg Matjaž Kek Benjamin Šeško Benjamin Šeško

Ponedeljek, 18. 10. 2021, 16.10

Poškodba stegenske mišice

Šeško mora za tri tedne na prisilni počitek

Benjamin Šeško | Foto Guliver Image

Benjamin Šeško zaradi poškodbe mišice za svoj Salzburg ne bo igral tri tedne. Tako bo najverjetneje izpustil obe dve tekmi lige prvakov z Wolfsburgom.

Neymar PSG
Sportal Neymar poskušal trenirati, a za Leipzing ne bo pripravljen

Iz ekipe Red Bull Salzburg sporočajo, da se je mladi slovenske napadalec Benjamin Šeško poškodoval na sobotni tekmi avstrijske lige. Z Altachom so igrali neodločeno 1:1. Šeško je v igro vstopil v 62. minuti in moral iz nje že v 73. minuti. Gre za natrgano mišico na desnem stegnu. Predvidoma ne bo mogel igrati tri tedne, v tem času Salzburg čakata tekmi tretjega in četrtega kroga lige prvakov proti nemškemu Wolfsburgu.

Šeško je imel težave z stegensko mišico že zadnjih nekaj tednov, tudi na minuli reprezentačni akciji. Na Malti je igral samo zadnjih 30 minut, proti Rusiji pa zadnjih 40. Malti je vseeno zabil gol. Selektor Matjaž Kek se je takrat zavedal, da 18-letni Radečan ni stoodstoten: "Zaigral je zaradi svoje velike želje. Mogoče to ni bilo najbolj pametno." Mlad je, poln energije, zato ga je težko zadržati stran z zelenic. Zdaj bo torej vendarle moral počivati in obiskovati terapije.