28. 10. 2021,
22.37

2 leti, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,17

Klemen Hvalič Leo Štulac Petar Stojanović Domen Črnigoj Vid Belec Josip Iličić Samir Handanović serie A italijansko prvenstvo

Četrtek, 28. 10. 2021, 22.37

Italijansko prvenstvo, 10. krog

Napoli z zmago nazaj na vrh, mojstrovina čarovnika Iličića

Josip Iličić, Atalanta | Josip Iličić je dosegel svoj tretji zadetek v tej sezoni. | Foto Guliverimage

Josip Iličić je dosegel svoj tretji zadetek v tej sezoni.

Deseti krog serie A za razliko od prejšnjega ni ponudil velikih derbijev, kljub temu pa je bilo dogajanje izjemno zanimivo. Vodilni Napoli, ki je v sezono vstopil z osmimi zaporednimi zmagami, nato pa je niz prekinil na Olimpicu proti Romi (0:0), je danes gostil Bologno in se z gladko zmago s 3:0 povzpel nazaj na vrh serie A, kjer ima enako število točk kot drugi Milan. S tem dvobojem se je tudi sklenil deseti krog, v katerem se je Josip Iličić pri Atalanti vpisal med strelce.

Atalanta, pri kateri je Josip Iličić igral od 59. minute, je v Genovi v sredo osvojila peto zmago (3:1) in 18. točko, potem ko je Kristoffer Askildsen v 17. minuti dosegel avtogol, ko se je štiri minute pozneje med strelce vpisal še Duvan Zapata in ko je v peti minuti sodniškega dodatka žogo pod prečko poslal Iličić. Sampdoria je sicer povedla že v deseti minuti z golom Francesca Caputa.

Mojstrovina Iličića:

V "slovenskem" obračunu Empolija Petra Stojanovića in Lea Štulca ter Interja s Samirjem Handanovićem je zadnji povedel v 34. minuti z golom Danila D'Ambrosia, Empoli pa je v 52. minuti ostal še z igralcem manj po izključitvi Samueleja Riccija. Zmago Interja, ki je tretji na lestvici, je v 66. minuti potrdil Federico Dimarco.

Juventus, ki ne najde prave forme niti pod vodstvom Massimiliana Allegrija (na 10 tekmah je zbral le 15 točk), je s Sassuolom izgubil z 1:2.

Milan je tako kot Napoli pri 28 točkah. | Foto: Reuters Milan je tako kot Napoli pri 28 točkah. Foto: Reuters

V torek so nogometaši odigrali tri tekme kroga. AC Milan je na domači zelenici ostal neporažen proti Torinu (1:0) in je z enakim izkupičkom točk kot vodilni Napoli na drugem mestu.

V Benetkah se je odvil slovenski obračun med Domnom Črnigojem in Vidom Belcem. Zmage se je z golom v sodnikovem podaljšku veselila Belčeva Salernitana, ki je tako skočila na predzadnje mesto v ligi.

Venezia : Salernitana 1:2 (1:0)
Aramu 14.; Bonazzoli 61., Schiavone 90.+5. R.K.: Ampadu 67./Venezia.
Domen Črnigoj (Venezia) in Vid Belec (Salernitana) sta igrala vso tekmo.

AC Milan : Torino 1:0 (1:0)
Giroud 14.

Sreda, 27. oktober:
Juventus : Sassuolo 1:2 (0:1)
McKennie 76.; Frattesi 44., Lopez 90.+4.

Sampdoria : Atalanta 1:3 (1:2)
Caputo 10.; Askildsen 17./ag, Zapata 21., Iličić 90.+5.
Josip Iličić (Atalanta) je v igro vstopil v 59. minuti.

Udinese : Verona 1:1 (1:0)
Success 3.; Barak 83./11m.

Cagliari : Roma 1:2 (0:0)
Pavoletti 52.; Ibanez 71., Pellegrini 78.

Empoli : Inter 0:2 (0:1)
D'Ambrosio 34., Dimarco 66. R.K.: Ricci 52./Empoli.
Petar Stojanović (Empoli) je igral do 82. minute, Leo Štulac (Empoli) je tekmo spremljal s klopi; Samir Handanović (Inter) je branil celo tekmo.

Lazio : Fiorentina 1:0 (0:0)