20.42

Četrtek, 29. 11. 2007, 20.42

Rezervista za srečno zmago gostov

Darko Milanič je ob debiju na klopi HiT-a Gorice izgubil.

Na prvi tekmi 1. kroga kvalifikacij za pokal UEFA je pred domačimi navijači klonil proti makedonskemu Rabotničkemu izgubil z 1:2.

Domači trener Darko Milanič, ki je pred začetkom nove sezone nasledil Borivoja Lučića, je tekmo začel s postavitvijo 4-2-3-1 z nekdanjim 'zlatim' slovenskim reprezentantom Milanom Ostercom v konici napada. Nasprotnika je skušal premagati z dokaj napadalno različico, ki pa se tokrat na igrišču ni izkazala za najbolj učinkovito. Gostje, ki jih je s tribun spremljal tudi selektor makedonske reprezentance Srečko Katanec, so to s pridom izkoristili in prišli do pomembne zmage.

Nezadovoljni dopustniki

Gledalci, zavoljo dopustov in visoke vročine se jih je zbralo zgolj 1500, niso videli preveč dobre nogometne predstave. V prvem polčasu, podobno kot dan pred tem v Domžalah na tekmi med slovenskim prvakom in albansko Tirano, niso videli veliko igre. Po uvodu, v katerem so gledali igro med obema kazenskima prostoroma, je bilo prvič zanimivo šele v 16. minuti, ko sta akcijo uprizorila legendarni nekdanji slovenski reprezentant Osterc in Tim Matavž, ki naj bi v prihodnosti to šele postal. Osemnajstletni up slovenskega nogometa je po lepem predložku neoviran streljal z glavo, a meril čez gol.

Sedem minut kasneje je poizkušal še njegov bratranec Etien Velikonja, a bil prav tako nenatančen in ostalo je pri izidu 0:0. Do konca polčasa se izid ni spremenil. Omeniti velja le priložnost gostov, ko je do strela po napaki domače obrambe prišel Ivan Trickovski, ki pa ni zadel. Na polčas sta ekipi odšli izenačeni, kar ni zadovoljilo zahtevnih domačih navijačev. S tribun je bilo slišati mnoge vzklike, nezadovoljni so bili predvsem tisti navijači, ki so zaradi tekme prekinili dopustovanje.

Ni zadel prave mreže

Slovenskim podprvakom ob neugodnih vzklikih s tribun ni bilo vseeno in v drugi polčas so vstopili občutno bolj motivirani. Prvi so kljub temu zapretili gostje, ko je v 49. minuti z desne strani 30 metrov od gola meril Stojan Ignatov. V 66. minuti bi lahko bilo 1:0. Po podaji iz kota, ki ga je izvedel kapetan Enes Demirović, je pred gostujočim golom z glavo streljal branilec Marko Šuler, a iz neposredne bližine nespretno meril čez gol. Na žalost pa je bil bolj natančen v 79. minuti, ko je nespretno posredoval po podaji gostujočega rezervista Nemanje Milisavljevića, ki je v igro zaradi poškodbe Minasa Osmanija vstopil že v peti minuti, in žogo mimo vratarja Vasje Simčiča poslal v lastno mrežo.

Že dve minuti kasneje je bil izid izenačen, ko je s strelom od daleč gostujočega vratarja presenetil Matavž in verjetno še bolj povečal zanimanje evropskih kupcev, ki jih že tako ni manjkalo.

Napadli in izgubili

Domačini so v zadnjih minutah vse stavili na zmago in napadli za drugi gol, žal pa se je zgodilo ravno obratno. V sodnikovem golu so prejeli zadetek in močno zmanjšali možnosti za preboj v drugi krog. Po napaki domače obrambe, ki je neuspešno nastavljala zanko, s katero je goste želela ujeti v nedovoljeni položaj, je zadel še en rezervist, Krste Velkoski, ki je na igrišče pritekel le štiri minute pred tem.

Slovenski podprvak se je moral sprijazniti s porazom, ki mu pred povratno tekmo daje malo možnosti za napredovanje, a pred potjo v Makedonijo vseeno obstaja.

V Makedoniji je mogoče vse

Ob dejstvih, da pred domačimi navijači nimajo prave podpore - ob nekoliko slabši igri je bilo takoj slišati žvižge s tribun, po drugem golu pa so nekateri navijači ironično ploskali gostom ter zapustili štadion -, in da so četrtkovo tekmo izgubili nesrečno, se lahko v makedonski prestolnici zgodi marsikaj.