18.11

8 let, 5 mesecev

Sobota, 29. 11. 2008, 18.11

Remi v Novi Gorici

Nogometaši HIT Gorice in Interblocka so se v 19. krogu Prve Lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:0).

Novogoričani so po šestih domačih zaporednih zmagah vpisali še nedoločen izid. Dolgo časa jim je kazalo še bolje, saj so bili po Djukićevi zaslugi do 64. minute celo blizu šeste zmage na zadnjih sedmih tekmah.

Toda nato je Zahora izkoristil dotlej eno redkih ljubljanskih priložnosti in svoji ekipi zagotovil tretji remi v zadnjih petih tekmah. Nova točka Ljubljančanom vseeno ni pomagala do vzpona po lestvici, na kateri še vedno zasedajo zanje neugledno sedmo mesto. Na drugi strani so modro-beli zadržali četrto mesto.

Da se Novogoričani dobro počutijo na domači zelenici, so takoj dokazali tudi na tekmi proti Interblocku. Že v četrti minuti je namreč Velikonja izvedel kot, Djukić pa je v kazenskem prostoru preskočil vse ljubljanske branilce in z glavo matiral še vratarja Rozmana. Slednji je povišanje goriškega vodstva preprečil v sedmi minuti, ko se je Mladen Kovačević lepo izognil prepovedanemu položaju in se znašel sam pred ljubljanskim vratarjem.

Gostitelji so si novo priložnost priigrali v 20. minuti, ko je Velikonja po kotu zatresel vratnico. Gosti so prvič resneje zapretili v 27. minuti, ko je Lazić z močnim strelom meril previsoko. V drugem delu prvega polčasa so terensko pobudo prevzeli Ljubljančani, toda goriška obramba je dobro delovala in pravočasno ustavila vse poskuse nogometašev Igorja Benedejčiča, ki mu je vodstvo kluba kljub ne ravno uspešnim zadnjim tednom v petek podaljšalo pogodbo.

Začetek drugega polčasa je bil spet v Djukićevi domeni, saj je novogoriški branilec med drugim v 47. minuti zadel prečko. Nekaj trenutkov pozneje je ob pomoči Elsnerja v kazenskem prostoru Interblocka padel Mladen Kovačević, toda sodnik Drečnik se ni odločil za najstrožjo kazen. V 55. minuti pa so sodniki na drugi strani bržkone malce oškodovali tudi goste, saj so zaradi dvomljivega prepovedanega položaja razveljavili zadetek Skubica.

Toda Ljubljančani so se že v 64. minuti tudi zares veselili. Eno redkih Interblockovih priložnosti je po prostem strelu Božiča in neodločnosti ožje goriške obrambe izkoristil hrvaški ostrostrelec Zahora. V 81. minuti so bili gosti tik pred vodstvom, saj je žoga po Rakovićevem poskusu že preletela Simčiča v novogoriških vratih, a na golovi črti je zbrano in spretno posredoval Djukić ter preprečil novo veselje nogometašev iz slovenske prestolnice. Le nekaj sekund pred koncem se je v novi priložnosti spet znašel Raković, toda Simčič se ni pustil premagati.