19.41

8 let, 5 mesecev

Nedelja, 4. 5. 2008, 19.41

Razigrani Tavares v Ivančni Gorici

Nogometaši Livarja so v 31. krogu PrveLige Telekom izgubili proti Mariboru z 0:3 (0:1).

Že odpisani nogometaši iz Ivančne Gorice so po neodločenem izidu v Domžalah tokrat spet vozili po ustaljenih tirnicah. Mariborčani so jim namreč prizadejali že 23. poraz v sezoni, medtem ko Štajerci z novo, 12. zmago vztrajajo v sredini prvenstvene lestvice.

Izbranci Branka Horjaka, ki bodo v soboto proti Nafti že zaigrali v prenovljenem Ljudskem vrtu, so temelje zmage postavili že v prvem polčasu z zadetkom Tavaresa (zadel je tudi v 80. minuti), potrdil pa jo je Volaš v 58. minuti.

Pridigar zaklenil vrata

Domačini so bili v prvem delu kar nevarni, predvsem Prudič in Perme sta bila tista, ki sta preizkušala sposobnosti danes odličnega Pridigarja v mariborskih vratih. A tekma se je na mariborsko stran hitro nagnila, ko je v 15. minuti Mihelič v kazenskem prostoru lepo našel Tavaresa, ki je z glavo zabil prvi gol na tekmi.

V nadaljevanju so domačini svojo najlepšo priložnost zapravili v 74. minuti, ko je Pridigar v eni akciji obranil tako strela Prudiča kot Kastelica. A takrat je prednost gostov znašala že dva zadetka. V 58. minuti je namreč Volaš z lepim strelom z leve strani kazenskega prostora ukanil domačega vratarja Savića. Zmago je v 80. minuti po skoraj identični akciji iz prvega dela potrdil Tavares, ki je spet izkoristil Miheličev prodor in podajo z leve strani.