9.39

8 let, 5 mesecev

Nedelja, 30. 3. 2008, 9.39

Pregelj: Ekipa je odlično opravila svoje delo

V derbiju kroga, ki si ga je v živo ogledal tudi nekdanji Domžalčan Zlatan Ljubijankič, se je Interblock s skalpom Domžal slednjim približal na osem točk. Po tekmi so dejali ...

Martin Pregelj, strelec drugega zadetka za Interblock: "Srečanje smo začeli zelo dobro. Prvi polčas smo igrali, kot smo se zmenili, torej agresivno. Prišli smo v vodstvo, nakar nismo imeli sreče za povišanje rezultata. Namesto tega smo prejeli, sicer povsem nesrečno, avtogol. Tudi v nadaljevanju smo prikazali dobro igro in zasluženo dosegli odločilen zadetek. Menim, da je tokrat cela ekipa dobro opravila svojo nalogo, kar je ključ do uspeha. Glede na vse lahko rečem, da se bo naš pohod k vrhu lestvice le še nadaljeval, saj je naš cilj Evropa. Najlepša pot do slednje je preko prvenstva."

Zeljkovič: V Ljubljano zasluženo s tremi točkami

Zoran Zeljkovič, igralec Interblocka: "Mislim, da smo zasluženo zmagali. Prvi polčas smo bili boljši od Domžalčanov, imeli smo več zrelejših priložnosti in lahko bi vodili z višjim rezultatom. Zatem smo dobili nesrečen gol … V drugi polčas smo krenili nekoliko slabše, a smo na koncu srečno zadeli za 2:1. Če povzamem na kratko, lahko rečem, da se v Ljubljano zasluženo vračamo s tremi točkami. Na tokratnem srečanju smo zaigrali z nekoliko drugačnim sistemom, vendar ko se vrneta Rakovič in Rodić, bomo igrali hitreje, saj bo takrat v napadu tudi več igralcev in bomo igrali napadalneje. Trenutno razpolagamo z manjšim kadrom, a kljub vsemu večjim kot minulo sezono. S svojo vlogo sem zadovoljen in trener mi v igri dopušča veliko svobode. Sicer pa so nam najvažnejši klubski rezultati in naš cilj je uvrstitev v Evropo. Upam, da nam bo to tudi uspelo."

Aljančič: Zgolj z delom do želene forme

Janez Aljančič, igralec Domžal: "Interblock je zasluženo zmagal … Sami nismo izkoristi svojih priložnosti in vidi se, da smo v določeni strelski krizi. Trudimo se in upam, da se čim prej izvlečemo iz tega ter začnemo zmagovati. Dejansko od srečanja z Livarjem, torej tokrat že četrtič, še nismo dosegli zadetka, razen tokratnega avtogola. Potrebno bo namreč izboljšati vsak segment igre. Sicer niti nima veze, kje v ekipi najbolj škripa, saj je povsem jasno, da nismo pravi kot celota … Kot da bi torej sedaj bili povsem druga ekipa kot v jesenskem delu. Samo z delom, vsaj upam, lahko pridemo nazaj v želeno formo. Posledično bomo takrat končno začeli zmagovati in skušali vnovič osvojiti naslov državnega prvaka."

L. Elsner: Nismo se obnašali kot šampionska ekipa

Luka Elsner, igralec Domžal: "Lahko rečem, da je tokrat pri nas manjkalo veliko stvari. Prva, ki mora biti vedno prisotna in je tokrat ni bilo na maksimalnem nivoju, je sam odnos in želja po zmagi ter motivacija. Glede na to, da si želimo biti prvaki, moramo znati prenesti ta pritisk. Slednji bo sedaj še veliko večji, saj je točkovna razlika pred zasledovalci že manjša. Potrebno bo pokazati karakter … Da igraš za šampionsko ekipo ni majhna zadeva, na to je namreč potrebno biti pripravljen na vsaki tekmi. Prav tako je treba dati na vsakem srečanju vse od sebe. Proti Interblocku se nismo obnašali kot se za vodilno ekipo spodobi. Posledica je poraz, in iskreno rečeno, je ta tudi zaslužen. Moram reči, da Ljubljančani niso bili boljši in tudi sama igra ni bila na kakovostnem nivoju. A so bili pametnejši, dobro so začeli srečanje in so hitro dosegli zadetek. Sami smo zatem začeli 'plavati', oni so imeli še dve do tri priložnosti in lahko bi tako zaključili tekmo. Zatem so se stvari nekoliko obrnile in naš zadetek nas je malce dvignil. Drugi polčas je bil nekoliko boljši, a smo iz naše nepazljivosti vnovič dobili zadetek in tu se je zadeva končala. Ne moremo se skrivati za serijo slabih rezultatov in tokratni poraz doma je še kako boleč. V naslednjih dneh, tednih bo bržkone težko in vsaka tekma nas bo, če bomo ponovili take predstave, ogromno stala. Treba je delati in dvigniti glave …"