KMN Sevnica futsal Siliko KMN Oplast Kobarid Futsal klub Dobovec Dobovec MB Monting

Sobota, 29. 2. 2020, 23.04

Pokal Terme Olimia 2020

Dobovec in Kobarid finalista futsalskega pokala

Dobovec Pivovarna Kozel THUMB | Dobovec brani pokalni naslov. | Foto Nogometna zveza Slovenije

Dobovec brani pokalni naslov.

Ekipi Oplasta iz Kobarida in Dobovca MB-Montinga sta finalista pokala Term Olimia v futsalu. Na zaključnem turnirju v Podčetrtku je Oplast v prvem polfinalu premagal Siliko s 4:1 (2:0), v drugem pa je Dobovec MB-Monting ugnal Sevnico z 2:0 (0:0).

V Podčetrtku, ki od leta 2013 gosti zaključne turnirje futsalskega pokala, je Oplast na prvi polfinalni tekmi povedel v četrti minuti, ko je zadel Aljaž Kusterle. V 19. minuti je kobariško vodstvo podvojil Žan Koren. Jure Uršič je v 26. minuti zadel že za 3:0, Stefan Popović pa je v 27. minuti zmanjšal zaostanek Vrhničanov na 1:3. A v 37. minuti je skoraj čez celo igrišče zadel še Patrik Čujec za 4:1, kar je bilo dovolj za napredovanje v finale.

Damir Puškar
Sportal Zjutraj voznik viličarja, zvečer najboljši vratar v Sloveniji

V drugem polfinalu v prvem polčasu kljub premoči favoriziranega Dobovca gledalci niso videli zadetkov. V 24. minuti je bil pri Sevnici po drugem rumenem kartonu izključen Uroš Martić, igro z igralcem več pa so Dobovčani unovčili v 25. minuti z golom Tea Turka. V 38. minuti pa je finale potrdil Damir Puškar, zdaj že nekdanji reprezentančni vratar je zadel prek celega igrišča za 2:0. Dobovčani, napadajo tretji naslov, Puškar pa je na vratih Litije, Maribora in Dobovca osvojil že osem pokalnih lovorik

Doslej so največ pokalnih naslovov osvojili Litijani, in sicer devet. Po tri imata Oplast in Puntar, po dva Agencija Luvin, Dobovec MB-Monting in Proen Maribor, po enega pa Pelikan, Gorica in Bronx Škofije.

Sklepno dejanje 25. pokalnega tekmovanja v obdobju državne samostojnosti bo v nedeljo ob 17.30. Litija, ki je z devetimi naslovi rekorderka v zgodovini pokalnih tekmovanj, je izpadla v četrtfinalu proti Dobovcu, tudi prvemu favoritu za osvojitev pokalnega naslova.