12.21

8 let, 5 mesecev

Nedelja, 14. 9. 2008, 12.21

Pinni: Drava je zelo čvrsta

Trener Primorja Pavel Pinni meni, da se bodo morali njegovi izbranci v 8. krogu PrveLige Telekom Slovenije proti Ptujčanom še kako potruditi, če bodo hoteli osvojiti vse tri točke.

Soseda na lestvici, ki po treh odigranih tekmah 8. kroga PrveLige Telekom Slovenija zasedata mesti na vrhu spodnje polovice razpredelnice, bosta na zelenico v Ajdovščino stopila ob 16. uri. ''Gostje iz Ptuja so v zadnjem času ulovili formo in postavili niz lepih rezultatov. Veljajo za zelo nevarno ekipo, tako da nas čaka kar težka tekma. Drava je zelo čvrsta, se bo pa verjetno prišla v Ajdovščino braniti, tako da pričakujem njeno največjo nevarnost iz protinapadov,'' je za Sportal podal razmišljanje trener gostiteljev Pavel Pinni, ki pričakuje zelo zanimivo tekmo. Bodo gledalci videli mnogo zadetkov? ''O zadetkih je zelo težko govoriti, bo pa pokazal potek tekme, kdo bo danes boljši. Ker igramo pred domačim občinstvom, seveda razmišljamo le o zmagi,'' je še dodal prvi strateg ''rdeče-črnih''.

Podobno kot v Mariboru

Ajdovci so izkoristili dolg reprezentančen premor za uigravanje pred nadaljevanjem prvenstva. ''Malce več smo trenirali prvi teden, nato pa je vse potekalo praktično po ustaljenem ritmu. Žal nismo dobili nasprotnika za kakšno prijateljsko tekmo, tako da smo se na treningih nekajkrat pomerili medsebojno,'' je zaupal trener, ki je bil v minulem krogu na pragu velikega presenečenja v Ljudskem vrtu. Njegovi izbranci so imeli v 56. minuti v nogah že vodstvo s 3:1, nato pa so Mariborčani le prišli do točke. ''Po zadnji tekmi v Mariboru, ki smo jo odigrali zelo dobro, bomo skušali tudi proti Dravi do želenega rezultata priti skozi igro. Škoda, da je takrat nastopila 'pavza', saj smo bili v dobri formi,'' je poudaril nekdanji napadalec Novogoričanov, ki je ''vrtnice'' pripeljal do državnega vrha.

Šaranović namesto Kosmača

Zaradi kazni bosta manjkala prvi vratar Igor Nenezič (izključen na tekmi z Mariborom) ter Dalibor Teinović, ki bo še enkrat več plačal davek rdečem kartonu v Celju.

Poleg dveh članov začetne enajsterice bo trener Pinni pogrešal tudi Naceta Kosmača, ki bo odsoten zaradi bolečin v hrbtni mišici. ''Ekipa bo podobna kot na minulih tekmah, namesto Kosmača pa bo od prve minute zaigral Šaranović,'' se je odločil strateg ''rdeče-črnih''. V nedeljskih popoldanskih urah velja pričakovati prisotnost vetra. Nič novega v Ajdovščini, bi lahko dejali ... Bo veter Primorju pomagal do uresničitve cilja, s katerim bi se Ajdovci povzpeli na zgornjo polovico prvoligaške lestvice?