14.05

NK Maribor NK Maribor NK Celje pokal Slovenije

Sreda, 29. 5. 2013, 14.05

Odločil Ibraimi: Mariboru osmi pokalni naslov

Nogometaši Maribora so v finalu slovenskega pokala na koprski Bonifiki z 1:0 premagali Celje in tako ponovili vajo iz lanske sezone. Mariborčani so prišli že do svoje osme lovorike v tem tekmovanju.

Začetek tekme je postregel s podjetnejšo tekmo na celjski strani, saj imeli več od igre. Nekajkrat so nevarno zapretili, najlepšo priložnost pa je imel v 11. minuti Miha Zajc, ki je s prostega strela streljal močno, a preveč po sredini. Vratar Maribora Jasmin Handanović je bil na mestu. Ni trajalo dolgo, ko se na drugi strani že tresla mreža Celjanov, a je najbrž regularen zadetek Aleša Mertelj razveljavil stranski sodnik, ki je signaliziral prepovedan položaj. Zmotil ga je pasivni "ofsajd" Roberta Berića.

Po dobri odigrani akciji si je v 18. minuti s Kotnikom z oči v oči zrl Dejan Mezga, a je njegov strel pod prečko celjski vratar instiktivno odbil, le štiri minute kasneje se bilo nevarno pred vrati Maribora, kjer je bil povsem sam Andraž Žurej, a je njegov strel le za malo zgrešil cilj, Handanović je bil sicer že premagan. Celjani so bili še enkrat nevarni preko Zajca, a je na Bonifiki ostalo 0:0.

Tik pred koncem prvega dela so Mariborčani kaznovali neučinkovite Celjane. Za branilce naslova je po izvrstni podaji Gorana Cvijanovića za hrbet celjske obrambe zabil Agim Ibraimi.

V drugem polčasu nismo videli nič pretresljivega. Nekoliko več od igre je imel Maribor, ki je minimalno prednost prednost suvereno odbržal do konca. Mariborčani so osvojili še četrto dvojno krono v zgodovini kluba.