25. 9. 2016,
21.16

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,08

nemško prvenstvo nogomet Borussia Dortmund Bayern München Bayer Leverkusen Kevin Kampl Roman Bezjak Dominic Maroh Köln

Nedelja, 25. 9. 2016, 21.16

Nemško prvenstvo, 5. krog

Bayern, Bayer in Werder so se rešili tik pred zdajci, Köln vztraja pri vrhu

Bayern Kimmich | Foto Reuters

Vodilni nemški prvoligaški klub Bayern je na gostovanju v Hamburgu prišel do treh točk v 89. minuti in nadaljeval zmagoviti niz pod vodstvom Carla Ancelottija. Kamplov Bayer Leverkusen je po zaslugi trikratnega strelca Javierja Hernandeza osvojil Mainz, Roman Bezjak ostal brez točk v Augsburgu. V nedeljo je Köln prišel do nove točke.

Kaj se dogaja v preostalih ligah:

V Nemčiji ostaja v vodstvu Bayern. Na gostovanju v Hamburgu si je dolgo časa belil glavo z vprašanjem, kako prebiti domačo obrambo, nato pa je Bavarce v 89. minuti razveselil Joshua Kimmich. Tabor nemških prvakov je v slabo voljo spravila poškodba Matsa Hummelsa, ki je moral igrišče zaradi poškodbe kolena zapustiti po 52 minutah. Bayern je v tej sezoni nanizal osem zmag, med tednom pa ga čaka gostovanje v Madridu v ligi prvakov.

Mehičan rešil lekarnarje

Slovenska reprezentanta Kevin Kampl (Bayer Leverkusen) in Roman Bezjak (Darmstadt) sta se v soboto za točke merila v Mainzu in Augsburgu. Oba sta bila postavljena v začetno enajsterico, več razlogov za zadovoljstvo pa je lahko imel zvezni igralec, rojen v Solingenu. Odigral je vso tekmo in se veselil treh točk.

Lekarnarji so po hat-tricku Mehičana Javiera Chicharita Hernandeza, zadnji gol je dosegel v zadnji minuti, premagali Mainz s 3:2, Korošec pa je ostal brez točk v Augsburgu.

Nekdanji napadalec Celja, Ludogorca in Rijeke je odigral le en polčas. Njegov soigralec Leon Guwara je v izdihljajih prvega dela prejel rdeči karton, Bezjak pa se v drugem polčasu ni več vrnil na zelenico.

Branilec Dominic Maroh (Köln) je še vedno poškodovan, njegov klub pa je v nedeljo gostil RB Leipzig in remiziral z 1:1.