nemško prvenstvo Bayern München Borussia Dortmund Kevin Kampl Bayer Leverkusen

Nedelja, 18. 9. 2016, 19.25

Nemško prvenstvo, 3. krog

Bayern prejel prvi zadetek v sezoni, Bezjak le nemočno opazoval šov Borussie

Robert Lewandowski, Bayern | Foto Reuters

Branilec naslova Bayern je v tretjem krogu nemške bundeslige s 3:1 premagal Ingolstadt, Borussia Dortmund je razbila Bezjakov Darmstadt, Kevin Kampl pa je z Bayerjem izgubil v Frankfurtu. V petek je Köln brez pomoči Dominica Maroha premagal Freiburg.

Kaj se dogaja v preostalih ligah:

Nogometaši aktualnega nemškega prvaka Bayerna, ki jih vodi italijanski trener Carlo Ancelotti, so v tej sezoni prepričljivi. Na petih uradnih tekmah so dosegli pet zmag, zabili 20 zadetkov, prejeli pa niti enega. Obramba Bayerna je proti Ingolstadtu prvič v tej sezoni klonila. Mreža Manuela Neuerja se je zatresla že po osmih minutah, a so Bavarci nato hitro vrnili udarec za izenačenje, na koncu pa so nemški prvaki tekmo dobili s 3:1 in ostali stoodstotni.

Pravi polom je doživel novi klub Romana Bezjaka, Darmstadt, ki ga je Borussia razbila s kar 6:0. Slovenski napadalec je v igro vstopil na začetku drugega polčasa, a poteka igre ni mogel spremeniti.

Dominic Maroh v petek pri zmagi Kölna nad Freiburgom s 3:0 ni igral, saj je poškodovan.