18. 9. 2016,
22.39

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,38

Samir Handanović Josip Iličić Boštjan Cesar Valter Birsa nogomet Juventus AC Milan italijansko prvenstvo

Nedelja, 18. 9. 2016, 22.39

Italijansko prvenstvo, 4. krog

Inter poskrbel za senzacijo, Fiorentina boljša od Rome

Inter, Mauro Icardi | Foto Reuters

Nogometaši Interja so v četrtem krogu italijanske serie A na vročem derbiju na San Siru premagali Juventus. Chievo Boštjana Cesarja in Valterja Birse se je zmage veselil v Vidmu, Josip Iličić je s Fiorentino premagal Romo.

Kaj se dogaja v preostalih ligah:

Interju do zdaj v tej sezoni ni šlo. Na prvih treh tekmah serie A je prišel le do štirih točk, v četrtek pa je doma v ligi Europa sramotno izgubil (0:2) tudi proti izraelskemu prvaku Hapoelu. Navijači črno-modrih so se bali, da bodo na derbiju z Juventusom dobili novo porcijo, a njihovi ljubljenci so jih pozitivno presenetili.

Stara dama je sicer na San Siru povedla, ko je slovenskega vratarja Samirja Handanovića premagal Švicar Stephan Lichtsteiner, a  domačni se niso predali. Izjemno razpoloženi Argentinec Mauro Icardi je hitro poskrbel za izenačenje, v  nadaljevanju pa še podal za končnih 2:1. Strelec zmagovitega zadetka je bil rezervist Ivan Perišić.

Fiorentina Josipa Iličića je gostila Romo in zmagala z 1:0. Jojo je igral do 77. minute, vijolični pa so zmagoviti zadetek dosegli v 82. minuti, ko je v polno meril Hrvat Milan Badelj.

Boštjan Cesar in Valter Birsa sta s Chievom po velikem preobratu na gostovanju v Vidmu prišla do velike zmage. Deset minut do konca so Verončani  še zaostajali z 0:1, nato pa dvakrat zadeli in se veselil druge zmage v sezoni. Slovenski reprezentančni kapetan je igral celotno srečanje, Birsa pa je bil zamenjan v 87. minuti.

Jasmin Kurtić, ki je igral do 56. minute, je z Atalanto visoko izgubil pri Cagliariju, Siniša Anđelković pa je remiziral pri Crotoneju. Slovenski branilec, ki v zadnjem času ne dobiva veliko priložnosti, je v igro vstopil v 86. minuti in pomagal svoji ekipi, da se domov vrača s točko.