6. 2. 2022,
23.09

2 leti, 2 meseca

Thermometer Blue 0,02

Manuel Neuer Kevin Kampl RB Leipzig Borussia Dortmund Bayer Leverkusen Bayern München nemško prvenstvo

Nedelja, 6. 2. 2022, 23.09

Nemško prvenstvo, 21. krog

Bayer ponižal Borussio Dortmund, Bayern ostal brez Neuerja

Bayer Borussia Dortmund | Bayer iz Leverkusna je v Dortmund mrežo Borussie zatresel kar petkrat! | Foto Reuters

Bayer iz Leverkusna je v Dortmund mrežo Borussie zatresel kar petkrat!

Vodilni nemški prvoligaš Bayern je v 21. krogu v napetem obračunu ugnal RB Leipzig (3:2), za katerega je Kevin Kampl igral v prvem polčasu. Bavarci so prednost pred drugouvrščeno Borussio Dortmund povišali na devet točk, saj so rumeno-črni v nedeljo doživeli hud domač poraz proti tretjeuvrščenemu Bayerju. Razigrana ekipa iz Leverkusna je zmagala s kar 5:2.

Bavarci so imeli v soboto težko delo, k trenerju Julianu Nagelsmannu je prišla njegova nekdanja ekipa. Na koncu je bil izid tesen, domači so dvakrat povedli po golih Thomasa Müllerja in Roberta Lewandowskega (en gol so Müllerju zaradi prekrška v napadu tudi razveljavili), a so se gostje dvakrat vrnili.

Thomas Müller je popeljal Bavarce v vodstvo že v 12. minuti, nato pa so do 58. minute padli še štirje zadetki. Po dva na vsaki strani. | Foto: Reuters Thomas Müller je popeljal Bavarce v vodstvo že v 12. minuti, nato pa so do 58. minute padli še štirje zadetki. Po dva na vsaki strani. Foto: Reuters

Najprej je izenačil Andre Silva, na 2:2 pa Christopher Nkunku. Odločitev na Allianz Areni, kjer se je lahko po dolgem času zbralo nekaj več navijačev (10.000), pa je padla v 58. minuti, ko je žogo po predložku Serga Gnabryja v svojo mrežo preusmeril mladi hrvaški branilec Joško Gvardiol. Pri Leipzigu je nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl igral v prvem polčasu, pred začetkom drugega ga je zamenjal Dominik Szoboszlai.

Neuer bo odsoten več tednov

Vratar nemškega nogometnega prvaka Bayerna Manuel Neuer je v nedeljo prestal operacijo kolena in bo več tednov odsoten z igrišč, je sporočil bavarski klub. Podrobnosti niso razkrili, najverjetneje pa bo Neuer manjkal tudi na obeh tekmah osmine finala lige prvakov v prihodnjih tednih proti Salzburgu.

Neuer se je po uspešno opravljeni operaciji že oglasil na družbenih omrežjih in zagotovil, da se počuti dobro in se bo v nekaj tednih vrnil na teren.

A post shared by Manuel Neuer (@manuelneuer)

Sporočilo o operaciji je sicer prišlo kot manjše presenečenje, saj je 35-letni prvi vratar Bayerna še večer prej branil na tekmi z Leipzigom, ki jo je njegov klub dobil s 3:2, in pri tem izenačil dosežek po številu zmag v nemški bundesligi. Zdaj sta s po 310 izenačena s sedanjim direktorjem kluba Oliverjem Kahnom.

Prva tekma osmine finala lige prvakov čaka Bavarce čez deset dni, povratna v Salzburgu bo na sporedu v začetku marca.