13. 11. 2022,
19.24

1 leto, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,03

Bayern München RB Leipzig Kevin Kampl Borussia Mönchengladbach Borussia Dortmund Bundesliga nemško prvenstvo

Nedelja, 13. 11. 2022, 19.24

NEMŠKO PRVENSTVO, 15. KROG

Bayern se je utrdil na prvem mestu, sprememba pod vrhom

Bayern München | Bayern se je z novo zmago utrdil na prvem mestu. | Foto Reuters

Bayern se je z novo zmago utrdil na prvem mestu.

V 15. krogu nemškega prvenstva je v zadnjem dejanju pred svetovnim prvenstvom v Katarju vodilni Bayern München gostoval v Gelsenkirchnu pri Schalkeju in zmagal z 2:0. V nedeljo se je na drugo mesto povzpel Freiburg, ki je s 4:1 odpihnil Union Berlin, in za vodilnim Bayernom zaostaja štiri točke. Tretji je zdaj RB Leipzig Kevina Kampla. Ta je bil v soboto uspešen v gosteh proti Werderju, Kampl pa je ob zmagi igral v zaključku tekme.

V zadnji tekmi kroga sta danes zvečer igrala Union in Freiburg. Ekipi sta bili pred tem krogom na drugem in tretjem mestu lestvice, zmagovalec bi pred premorom skočil na drugo mesto pred Leipzig. Nalogo so bistveno bolje opravili domači: Vincenzo Grifo je med četrto in 20. minuto dosegel hat-trick, dvakrat je bil uspešen z bele točke. Na drugi strani je Robin Knoche zapravil najstrožjo kazen, že v 19. minuti pa je Diogo Leite pri Berlinčanih dobil rdeči karton. Michael Gregoritsch je ob koncu prvega polčasa še poglobil krizo Uniona. V nadaljevanju je bila predstava bolj umirjena, na koncu pa je Union v 84. minuti prek Svena Michela dosegel vsaj častni gol.

Freiburg je s 4:1 ugnal Union Berlin. | Foto: Reuters Freiburg je s 4:1 ugnal Union Berlin. Foto: Reuters

Bayern je v dvoboju z zadnjim Schalkejem veljal za velikega favorita, a Bavarci so potrebovali precej časa, da so to tudi potrdili na terenu. Ekipa iz Gelsenkirchna je z borbeno predstavo zdržala do 37. minute, ko je zadel Serge Gnabry. V nadaljevanju je Bayern zadel še drugič. Gol je dal Eric Maxim Choupo-Moting, podal mu je Jamal Musiala, ki je prav danes kot prvi igralec tega kluba zbral sto nastopov pred dopolnjenim 20. letom.

Borussia Dortmund je klonila z 2:4. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Borussia Dortmund je klonila z 2:4. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Za uvod poraz Borussie Dortmund

Krog sta v petek odprli Borussii. Dortmundska je gostovala v Mönchengladbachu in doživela poraz z 2:4. Dortmundčani so s tem zapravili priložnost za začasni skok pod vrh. Domači so v prvem polčasu z goli Jonasa Hofmanna, Marcusa Thurama in Ramyja Bensebainija vodili s 3:1, nato je Nico Schlotterbeck poskrbel za znižanje, a hiter gol Kouadia Koneja v nadaljevanju je domačim spet prinesel udobnejšo prednosti. Vodstvo so domači znali zadržati, Hofmann je celo zadel še enkrat, a so sodniki gol zaradi prekrška na začetku akcije razveljavili.

Bayern ima 34 točk, drugi Freiburg zdaj 30, tretji je že Leipzig z 28, Eintracht in Union jih imata po 27.