Borussia Dortmund Bayern München RB Leipzig Kevin Kampl nemško prvenstvo

Nedelja, 11. 11. 2018, 21.56

Nemško prvenstvo, 11. krog

Kamplovi po suvereni zmagi prehiteli prvake

Leipzig Celtic Kevin Kampl | Leipzig je s 3:0 premagal Bayer Leverkusen in na lestvici prehitel prvaka Bayern. Kamplovi so zdaj tretji. | Foto Reuters

Novopečeni reprezentančni upokojenec Kevin Kampl je v 11. krogu nemškega prvenstva z rdečimi biki s 3:0 odpravil Bayer iz Leverkusna in na lestvici prehitel prvaka Bayern iz Münchna, ki je na sobotnem derbiju po preobratu izgubil z vodilno Borussio Dortmund (2:3). Kampl je igral do 89. minute

Bayern, ki je pred tekmo za vodilno Borussio Dortmund zaostajal štiri točke, je na derbiju v 26. minuti po podaji Sergeja Gnabryja v vodstvo z glavo popeljal Robert Lewandowski

Na začetku drugega polčasa je domače navijače spravil v delirij Marco Reus. Z bele točke je izenačil na 1:1, a je veselje rumeno-črnih trajalo le tri minute, saj je Lewandowski še enkrat v slabo voljo spravil privržence nekdanjega kluba. Bavarci so tako še drugič na velikem derbiju prešli v vodstvo.

Paco Alcacer je zadel za zmago (3:2) Dortmunda na derbiju z Bayernom. | Foto: Reuters Paco Alcacer je zadel za zmago (3:2) Dortmunda na derbiju z Bayernom. Foto: Reuters

Reus poljskemu napadalcu ni ostal dolžan, saj je v 67. minuti ponovno zadel in izenačil na 2:2. Le sedem minut pozneje je za preobrat Borussie Dortmund zadel Paco Alcacer in s tem postavil končni rezultat 3:2. Robert Lewandowski je sicer v 9. minuti srečanja še tretjič zadel, a se je na srečo domačih navijačev znašel v prepovedanem položaju.

Zadetek Paca Alcacerja za zmago Dortmunda:

Sportal Fantastična predstava Iličića, Šporar od gola do izključitve, eksplozija slovenskih strelcev #video