21.36

Ponedeljek, 22. 9. 2008, 21.36

Mavrič prinesel zmago, zadel tudi Ljubijankič

Od slovenskih nogometašev, ki si kruh služijo v tujini, se je konec tedna med strelce vpisal Matej Mavrič (Koblenz). Zadel je tudi Zlatan Ljubijankič (Gent).

Italija Samir Handanovič je vnovič pokazal odlično formo in ohranil nedotaknjeno mrežo pri remiju Udineseja z Napolijem brez zadetkov. Jan Koprivec je sedel na klopi Videmčanov.

V drugi ligi je Jasmin Handanovič ohranil nedotaknjeno mrežo pri zmagi Mantove nad Cittadello z 2:0. Zlatko Dedič je igral 90 minut pri zmagi Frosinoneja nad Trevisom z 1:0 in bil med bolj nevarnimi možmi na igrišču.

Anglija West Bromwich Albion je gostil mestnega tekmeca Aston Villo in izgubil z 1:2. Robert Koren je za domače moštvo igral 90 minut in bil njegov najbolj razpoloženi posameznik.

Nemčija V prvi ligi je Bojan Prašnikar z Energie Cottbusom remiziral pred domačimi navijači proti Bochumu z 1:1. Köln je izgubil v gosteh pri Arminii Bielefeldu z 0:2. Za novopečenega prvoligaša sta Milivoje Novakovič in Mišo Brečko igrala 90 minut.

V drugi ligi je Koblenz premagal Augsburg z 2:1. Odločilni gol je prinesel Matej Mavrič, ki je igral 90 minut, v 41. minuti, ko je uspešno realiziral enajstmetrovko. Goran Šukalo je še naprej poškodovan in za Koblenz ni igral. Aleš Kokot je z Wehenom, za katerega je igral 90 minut, doživel pravcato katastrofo. Izgubil je proti Freiburgu v gosteh z 0:5.

Francija Sochaux je v elitni francoski ligi spet izgubil. Tokrat je moral priznati premoč Toulouseju z 1:2. Valter Birsa in Bojan Jokič tokrat nista igrala.

Belgija V prvi belgijski ligi je Gent pred domačimi navijači gostil Mechelen in izgubil z 1:2. Marko Šuler je igral 90 minut in bil krivec za prvi gol gostov. Zlatan Ljubijankič je z glavo v 13. minuti zadel za 1:1, a moral le sedem minut kasneje zaradi poškodbe, ki jo je dobil potem, ko se je zaletel v reklamni pano, oditi z igrišča. Zaradi poškodbe kolena je odšel v bolnišnico, kjer so mu zašili rano, po naših informacijah pa ne gre za hujšo poškodbo in bo konec tedna spet nared za igranje.

Avstrija Dunajska Austria je z 1:0 premagala Aaltach. Mile Ačimovič je za Dunajčane igral od prve minute do sodnikovega podaljška, ko je bil iz taktičnih razlogov zamenjan.

V drugi ligi je Magna, za katero je Sašo Fornezzi branil 90 minut, remizirala proti Grödigu z 1:1.

Nizozemska V drugi ligi je Tim Matavž z Emmenom izgubil proti Roosendaalu z 1:2. To je bil že peti zaporedni poraz Emmena, za katerega je mladi goriški napadalec spet igral celotno tekmo.

Japonska Klemen Lavrič je v prvi japonski ligi z Omiyo Ardijo izgubil proti Urawi Red Diamonds z 0:1. Nekdanji kapetan slovenske reprezentance je igral 90 minut.

Rusija Himki je v elitni ruski ligi pred domačimi navijači premagal Saturn z 2:1. Nastja Čeh pri uspehu svojega kluba ni sodeloval. Aleksander Radosavljevič je pri zmagi Toma Tomska z 2:0 nad Terekom iz Groznega sodeloval od 68. minute.

Bolgarija Mitja Mörec ni igral pri zmagi sofijskega CSKA pred domačimi navijači z 2:0 nad Minjor Perniko.

Madžarska ZTE je remiziral s Paksom z 1:1. Matej Miljatovič je igral 90 minut, medtem ko Damir Pekič spet ni dobil priložnosti za igro.