1. 9. 2012,
15.59

Sobota, 1. 9. 2012, 15.59

Mariborčani zadevajo in zmagujejo

Nogometaši Maribora so v 8. krogu 1. slovenske nogometne lige premagali velenjski Rudar s 4:0 (2:0).

Državni nogometni prvaki še naprej suvereno obvladujejo domači prostor. Tokrat so brez težav odpravili Rudar, ki je v preteklosti znal biti večkrat nevaren. Tokrat je bil povsem brez moči in le sreča ga je rešila hujšega poraza. Po torkovi evropski mrzlici je sobotni večer v Ljudskem vrtu nudil povsem drugačno podobo. Komaj 700 gledalcev si je ogledalo srečanje. Razmočeno igrišče je komaj vpijalo ogromno količino vode, ki se je nabrala po močnem deževju. Igralci so imeli težave z nadzorovanjem žoge.

Domači trener Darko Milanič ni eksperimentiral, v tekmo je poslal najboljše, tudi novega slovenskega državljana Dejana Mezgo. V prvi polovici prvega polčasa je igra potekala na polovici gostov. V "enosmernem" prometu so domači večkrat resno ogrozili vrata gostov. V 10. minuti je Agim Ibraimi preigraval v kazenskem prostoru, odločil se je za strel z leve strani, njegov poskus s 15 metrov po tleh je vratar Matjaž Rozman odbil v kot.

V 15. minuti so Mariborčani povedli. Po kotu z leve strani je najprej streljal Goran Cvijanović, Rozman je žogo odbil le do Roberta Berića, ki jo je iz bližine poslal v mrežo. Po prejetem zadetku so gostje zaigrali bolj odprto, vendar niso bili nevarni. Domači so še vedno nadzorovali igro. V 34. so povišali vodstvo. Gol je bil posledica lepe akcije Cvijanovića in Marcosa Tavaresa. Brazilec je v kazenskem prostoru podal s peto, Cvijanović pa je z leve strani natančno meril v nasprotni kot vrat vratarja Rozmana. Tavares bi lahko povišal na 3:0, a je njegov strel iz bližine z glavo v 38. minuti Rozman odbil v kot.

Drugi polčas je prinesel manj priložnosti. V 61. in 62. minuti sta vrata gostov ogrozila Cvijanović in Berić. Najlepšo priložnost so imeli gosti v 68. minuti, ko je iz bližine streljal Matej Podlogar. Ta je žogo že videl v mreži, a je Jasmin Handanović izvrstno posredoval. Mariborčani so ob koncu tekme le prišli do tretjega gola. Po akciji zvezne vrste je iz bližine zadel Tavares. Sobotno zgodbo je v 90. minuti zaključil Alen Ploj. Ta je izkoristil podajo Cvijanovića in z desne strani roba kazenskega prostora žogo poslal v desni kot.