18.12

8 let, 5 mesecev

Sobota, 20. 9. 2008, 18.12

Mariborčani iz Ljubljane s polnim plenom

Nogometaši Interblocka so v 9. krogu PrveLige Telekom Slovenije izgubili proti Mariboru z 1:2 (0:1). V četrtem ''domačem'' nastopu so ostali le pri eni zmagi.

Potem ko je že kazalo, da bodo gledalci v Interblockovem domovanju spremljali nov ne preveč razburljiv nogometni dogodek, pa sta ekipi le poskrbeli za živahnejše dogajanje.

Predvsem v drugem polčasu, ko so ritem igre ob močno oslabljenih Mariborčanih narekovali domači igralci. Ti so si priigrali precej priložnosti, a vse kar jim je uspelo, je bil izenačujoči gol, ki pa ni bil dovolj niti za točko. Za dodaten dramatični naboj na dvoboju so namreč ob koncu poskrbeli Mariborčani, ki so z golom Popovića odnesli dragocene točke iz slovenske prestolnice. Te so jih zadržale v vrhu lestvice, medtem ko je Interblock še naprej prikovan na dno.

Bačinovič v polno

Po že "tradicionalni" dozi nezanimivega nogometa v Spodnji Šiški, ki je tokrat gledalce mučila v prvih 20 minutah, se je igra na zelenici ljubljanskega prvoligaša vendarle malce razživela. V 24. minuti je namreč Mihelič poslal lepo globinsko podajo do Volaša, ki se je na robu kazenskega prostora znašel iz oči v oči z domačim vratarjem Strajnarjem, a je žogo na začudenje vseh poslal čez gol. Sledil je pritisk domačih nogometašev, ki ga je začela priložnost Grabusa v 25. minuti, saj se je branilec Interblocka odločil za strel z leve strani, a je bil Pridigar pripravljen.

Potem ko je Zeljkovič v 32. minuti zapravil še eno priložnost za domačine - Pridigar je žogo po njegovem strelu odbil -, pa so Štajerci povedli. V 39. minuti je v ljubljanskem kazenskem prostoru do žoge prišel Bačinovič in takoj sprožil. Izkušeni Strajnar je žogo nespretno odbil, tako da je ta spet končala pri mariborskem vezistu, ki je bil v drugo bolj natančen in iz bližine zadel za 1:0. Gostitelji so ob koncu po hitrem prodoru Grabusa znova zapretili, toda podajo, namenjeno Zahori, je še pravočasno odbil Mejač in preprečil zadetek.

Zahora s prsmi za 1:1

Za prvo razburjenje v drugem polčasu je poskrbel kapetan domačih Rakovič, ki je prodrl v kazenski prostor, si nato podal malce predolgo žogo ter želel izsiliti najstrožjo kazen. Toda glavni sodnik Krajnc mu ni nasedel, na srečo Ljubljančana pa mu ni pokazal niti rumenega kartona. V 55. minuti so bili terensko močnejši gostitelji vnovič blizu izenačenja, ko je poskusil Iličić, vendar le za las mimo vrat, Jukanu pa je v 60. minuti veselje s prostega strela preprečil Pridigar, tako kot Iličiću v 67. minuti.

Toda pritisk na zdesetkane Mariborčane (manjkali so Bunderla, Kubica, Nilton, Mezga, Školnik, Filekovič in Pavlovič) se je gostiteljem izplačal. V 72. minuti je protinapad s strelom končal Rodić, Popović pa je žogo odbil v kot. Tega je izvedel Jukan in pred kazenskim prostorom našel Zahoro, ki je s prsmi zadel za 1:1. Že nekaj trenutkov pozneje je do strela iz ugodnega položaja prišel še Grabus, a je bil Pridigar uspešnejši.

Ko je že kazalo na delitev točk, pa so spet udarili gosti. Prosti strel s 25 metrov je zelo natančno izvedel Popović in ob slabšem posredovanju Strajnarja zadel levi zgornji kot ljubljanskih vrat.