20.01

8 let, 5 mesecev

Sobota, 18. 10. 2008, 20.01

Maribor povišal vodstvo

Nogometaši Maribora so v 13. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali Domžale s 3:0 (1:0).

Mariborčani so tudi proti državnim prvakom ohranili niz neporaženosti, ki zdaj traja že devet tekem. Prednost na lestvici so s tretjo zaporedno zmago povečali na pet točk pred Nafto, Domžale, ki ne najdejo poti iz krize, saj so doživele že četrti poraz na zadnjih petih tekmah, pa na četrtem mestu zaostajajo devet točk.

Potem ko so Domžalčani v uvodnih minutah celo odločneje zaigrali na zelenici Ljudskega vrta, pa so domači nogometaši kmalu stvari postavili na pričakovano mesto. Pravih priložnosti sicer dolgo ni bilo, prva pa se je že končala z zadetkom. V 21. minuti je Apatič nepazljivo čakal, da se bo žoga skotalila z igrišča, tako da mu jo je Tavares spretno speljal in podal v sredino kazenskega prostora do Volaša. Slednjemu je strel najprej blokiral Knezović, v drugem poskusu pa je nekdanji napadalec Kopra vendarle ukanil Nemca v domžalskih vratih.

Vratnica Tavaresa, Pavlovič zapravil 11-metrovko

Zadetek je dal dodatnega elana gostiteljem, ki so nato nanizali še nekaj obetavnih akcij. V 29. minuti je Tavares že premagal gostujočega vratarja, toda veselje mu je preprečila vratnica. Minuto zatem pa je po podaji iz kota z glavo dobro meril Džinić, a je Nemec dobro reagiral in žogo odbil v kot. Domžalčani so nekajkrat poskusili z visokimi podajami v kazenski prostor Maribora, toda Pridigar je bil vselej na mestu.

V drugem polčasu so se opogumili tudi Domžalčani, ki so zapretili predvsem v 62. minuti, ko je Zatkovič z 18 metrov močno meril, a se je v mariborskih vratih izkazal Pridigar. Gostitelji pa so na drugi strani čez dve minuti odločili tekmo. Pavlovič je izvedel prosti strel z 18 metrov in zadel živi zid, žoga se je odbila nazaj do Popovića, ki je lepo zadel za 2:0. V 71. minuti so imeli domačini priložnost za 3:0. Prodirajočega Tavaresa je v svojem kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Elsner, najstrožjo kazen pa je slabo izvedel Pavlovič, tako da je ostalo pri 2:0.

Jelič postavil končni izid

Zapravljeno priložnost bi na drugi strani kmalu kaznovali Domžalčani, toda Knezovićev strel z desetih metrov je švignil malce mimo cilja. V 88. minuti pa je Milaničev "joker" Jelič postavil končni izid.

Tavares se je sredi domžalskega kazenskega prostora znašel v ugodnem položaju za strel, a so ga gostujoči branilci blokirali, žoga je nato prišla do Jelića, ki je lepo zadel v nasprotni kot gostujočih vrat ter potrdil zasluženo zmago domačinov.